×
Menu

Kijki narciarskie

  Filtr
Kolory
Marki
Długość

Warto wiedzieć

Kijki narciarskie są kluczowe w utrzymywaniu równowagi

Kijki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego narciarza. Zapewniają równowagę podczas zjazdów i pomagają w przemieszczaniu się w terenie. Długość i materiał wykonania kijków mogą być bardzo różne, jednak wszystkie generalnie składają się z tych samych części.

Każdy kijek narciarski posiada opaskę, która zapewnia odpowiednie napięcie między kijkiem a nadgarstkiem, dzięki czemu łatwiej się odpychać. Opaska chroni również przed upuszczeniem kijka podczas jazdy, W dolnej części kijka znajduje się zwykle okrągła, plastikowa obręcz, która zapobiega zapadaniu się kijka w głąb śniegu.

Materiał wykonania kijków do narciarstwa alpejskiego

Kijki do narciarstwa alpejskiego mogą być wykonane z kilku różnych materiałów. Materiał wykonania kijków determinuje ich wagę i wytrzymałość. Przez wiele lat największą popularnością wśród narciarzy cieszyły się kijki aluminiowe. Są one dobrej jakości i mają przystępne ceny, dzięki czemu są świetnym wyborem dla początkujących i rekreacyjnych narciarzy.

Innymi popularnymi materiałami są kompozyty i włókno węglowe. Kijki wykonane z karbonu są sztywne i lekkie. To połączenie zapewnia świetną wydajność na stoku, dlatego są one często wybierane przez doświadczonych i profesjonalnych narciarzy. Coraz bardziej popularne stają się również kijki z materiałów kompozytowych, które są bardzo wygodne w użyciu, szczególnie przy skręcaniu.

Jak długie powinny być moje kijki?

Wybór długości kijka narciarskiego zależy od Twojego stylu jazdy i preferencji. Generalnie uznaje się, że kijek powinien być raczej odrobinę zbyt krótki, niż za długi.

Jeśli jeździsz na snowparku, możesz kupić kijki o 10-20 cm krótsze niż standardowe. Do skitouringu z kolei zaleca się kijki o regulowanej wysokości. Wspinaczka wymaga trochę innej długości kijków niż zjazdy, dlatego regulowane kijki skitourowe to w takim wypadku najlepszy wybór. Możesz także skorzystać z naszej Tabeli Rozmiarów Kijków Narciarskich, która pomoże Ci w wyborze właściwego rozmiaru.

Wolisz biegać niż zjeżdżać na nartach? Jeśli tak, sprawdź naszą ofertę Kijków do Narciarstwa Biegowego.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki