×
Menu

Koła do holowania

  Filtr
Kolory
Marki

Czym są koła do holowania?

Koła do holowania, nazywane również bananami lub pontonami do holowania, to nadmuchiwane pływadła zwykle mocowane do łodzi motorowej. Zabezpieczone liną przechodzącą przez punkt kotwiczenia, koła do holowania zostały zaprojektowane specjalnie do celów rekreacyjnych. Różnią się rozmiarem i mogą pomieścić maksymalnie 4 osoby. Pojedyncze lub podwójne pontony mogą być pompowane przy użyciu normalnej pompki nożnej, lub ręcznej. Większe banany wymagają pompki o odpowiedniej mocy.

Wybór odpowiedniego koła

Najpierw należy zastanowić się, kto będzie jeździł na kole. Określ wiek i liczbę osób, które chcesz holować swoją łodzią. Rozważ ponton, w którym dzieci lub dorośli mogą wygodnie siedzieć, a nie leżeć. Siedząc w holowanym kole, zarówno najmłodsi, jak i dorośli poczują, że mają kontrolę nad sytuacją podczas jazdy. Ponadto ograniczysz ryzyko wypadnięcia z pontonu w przypadku, gdy holowane osoby stracą przyczepność.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas holowania?

Koło do holowania może sprawić wiele radości, jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie podczas jazdy. Pamiętaj, aby odpowiednio napompować ponton. Częściowo napompowane koła zwiększają opór wody, co powoduje obciążenie punktu holowniczego i liny.

Noś kamizelkę ratunkową, nawet jeśli jesteś doświadczonym pływakiem - prądy, z jakimi poruszają się holowane pontony, mogą obezwładnić osobę, która wpadnie do wody. Nie używaj liny do nart wodnych do holowania koła. Liny te mają inne przeznaczenie i mogą zniszczyć ponton podczas holowania.

Jeśli szukasz kamizelek ratunkowych i impaktowych, sprawdź kategorię Sprzętów Ochronnych do Sportów Wodnych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki