×
MENU

Stery do hulajnogi

  Filtr
Kolory
Marki
Rodzaj steru
Kompatybilny z
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Stery do hulajnogi są małe, lecz niezbędne

Stery są niezbędnym elementem hulajnogi. Instalowane są w główce podestu i zapewniają prawidłowe obracanie się widelca.
Stery do hulajnogi są dostępne w różnej formie i jakości. Dwa najbardziej popularne rodzaje to "stery standardowe" i "stery zintegrowane".

Stery standardowe działają tylko ze standardowym deckiem. Ten typ sterów znany jest również jako stery niezintegrowane. Aby zainstalować ster standardowy, bottom cap i top cap należy wcisnąć w deck - narzędzia są potrzebne.

Zintegrowane stery działają tylko ze zintegrowanym deckiem. Aby zainstalować ster zintegrowany nie są potrzebne narzędzia, gdyż bottom cap i top cap są już zintegrowane w główce podestu.

Czy powinienem wybrać ster standardowy czy zintegrowany?

Stery do hulajnogi są dostępne z gwintem lub bez. Jeśli używasz steru z gwintem, to potrzebujesz widelca z gwintem. Podobnie ze sterem bezgwintowym - w takim wypadku potrzebujesz widelca bezgwintowego. Używając zestawu bezgwintowego będziesz potrzebował odpowiedniego systemu kompresji (SkatePro rekomenduje zestawy ze sterem bezgwintowym).

Poza tymi dwoma typami sterów, mamy wybór z dwóch rodzajów jakości, niezamknięte i zamknięte.

Niezamknięte łożyska bardziej narażone są na brud, przez co hulajnoga jest trudniejsza w kontroli. Zamknięte łożyska są trochę droższe, lecz oferują wyższą jakość i dłuższą żywotność.

Ster hulajnogi to precyzyjny sprzęt, którego elementy powinny pasować do siebie idealnie. Jeśli nie jesteś pewien co do wyboru steru lub masz pytania, zadzwoń do nas.