×
Menu

Gogle Narciarskie

Warto wiedzieć

Znaczenie noszenia gogli narciarskich

Para gogli narciarskich jest ważną częścią stroju na stoku narciarskim. Element ten chroni oczy przed różnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak słońce, śnieg, mgła oraz wiatr, a także szkodliwym promieniowaniem UV. Inną pożądaną korzyścią płynącą z noszenia gogli, jest utrzymywanie stałej temperatury ciała w chłodniejszych warunkach. Najlepsze gogle narciarskie posiadają właściwości przeciwmgielne, są wyposażone w oddychającą piankową wyściółkę i dają możliwość wymiany soczewek w zależności od warunków pogodowych.

Czy gogle narciarskie i snowboardowe mają takie same właściwości?

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Niezależnie od tego, czy Twoje gogle narciarskie pochodzą od marki produkującej sprzęt na narty, czy na snowboard, charakteryzują je takie same właściwości. Wiele marek nie określa dyscypliny w specyfikacjach swojego sprzętu, więc możesz oprzeć swój wybór na innych cechach, takich jak design, kolor i jakość gogli.

Aby uzyskać więcej przydatnych informacji na temat kupowania gogli narciarskich, odwiedź Przewodnik po Goglach Narciarskich i Śniegowych

Czy dzieci powinny korzystać z gogli narciarskich?

Tak, gogle narciarskie to bardzo istotny element dziecięcego osprzętu narciarskiego, który chroni przed warunkami pogodowymi panującymi na stoku oraz poprawia widoczność. Soczewki juniorskich gogli nie tylko blokują szkodliwe promieniowanie UV, ale chronią również przed wiatrem i śniegiem. Dodatkową zaletą jest to, że stanowią dodatkową barierę przed chłodem.

Dziecięce gogle narciarskie mogą korzystać z wielu różnych rozwiązań, które pomogą Ci zdecydować się na konkretny model. Warto zwrócić uwagę choćby na technologię Anti Fog (powłoka zapobiegająca zaparowywaniu) czy oznaczenie OTG (Over The Glasses), które oznacza, że gogle można ubrać na okulary korekcyjne. Niektóre modele posiadają również wymienne soczewki - pozwala to mieć osobną soczewkę na jasne, słoneczne dni i drugą na śnieżne, ciemniejsze warunki. Najlepsze gogle narciarskie dla dzieci będą stosowały niektóre, jeśli nie wszystkie, powyższe technologie.

Poprawne ubranie dziecka na stok jest fundamentem jego pozytywnego doświadczenia narciarskiego. Ważnym elementem w utrzymaniu ciepła na stoku jest korzystanie z bielizny termicznej. Sprawdź naszą ofertę Bielizny Termoaktywnej dla Dzieci.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki