×
Menu

Akcesoria do skimboardu

Warto wiedzieć

Zyskaj przyczepność i wykonuj świetne triki

Wosk i podkładki trakcyjne pod stopy (traction pads) to kluczowe dodatki do skimboardingu, zwłaszcza jeśli chcesz wykonywać fajne triki, o których śnisz nawet na jawie. Nawet wyczynowiec nie jest w stanie wylądować po pop-shuvitach jeśli jego stopy nagle mu uciekną.

Gdy uprawiasz skimboarding, z pewnością nie chcesz, aby powierzchnia do stania na desce była śliska lub niestabilna. Wosk to konieczność, a jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy grip, to warto rozważyć montaż trakcyjnej podkładki pod stopy. To dobry pomysł zwłaszcza, jeśli zamierzasz surfować po falach.

Jakie podkładki trakcyjne powinienem kupić?

Podkładki trakcyjnie pod stopy są zazwyczaj podobne do siebie, najbardziej różnią się setupy. Niektóre podkładki mają mniejszy obszar niż inne, a niektóre wykonano z innych mniejszych części, co umożliwia ustawienie ich w taki sposób, jaki ci odpowiada. Mogą również różnić się wzorem, ale to akurat zależy od osobistej opinii, ponieważ wszystkie pady dostępne w naszym sklepie doskonale wykonują swoje zadania.

Czy powinienem używać wosku jeśli używam podkładek trakcyjnych?

Tak, to nadal bardzo dobry pomysł. Podkładki trakcyjne nie zastępują wosku do skimboardu. Czasem gdy znajdziesz się na fali, to twoje stopy mogą ześlizgnąć się z podkładki na deskę. W przypadku niewoskowanych desek stopa zjedzie z deski, a ty spadniesz. Coś takiego nie przydarzy się, jeśli będziesz miał porządnie i poprawnie nawoskowaną deskę.

A co z torbą na skimboard?

Chociaż transport skimboardu jest łatwiejszy od transportu pełnowymiarowej deski do surfingowej, to nadal wygodniej jest używać torby gdy się przemieszczasz. W tej kategorii znajdziesz również naszą szeroką ofertę różnych toreb do skimboardów.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki