×
Menu

Sprzęt do Skimboardingu

Warto wiedzieć

Sprzęt niezbędny do skimboardingu

Oprócz skimboardu i zbiornika wodnego do beztroskiego ślizgania się po falach może Ci się przydać jeszcze kilka dodatkowych elementów. Wosk i podkładki trakcyjne zapewnią Twoim stopom odpowiednią przyczepność. Torby na skimboard są świetnym sposobem na przetransportowanie deski na plażę czy weekendowy wypad nad morze. Chociaż deski skimboardowe nie są tak duże jak surfingowe, torba z paskiem na ramie skutecznie ochroni Twoją deskę i znacznie ułatwi jej przenoszenie.

Czy potrzebuję podkładek trakcyjnych do skimboardingu?

Podkładki trakcyjne na deskę skimboardową zapewnią Twoim stopom przyczepność i kontrolę podczas pływania. Niektórzy surferzy stosują w tym celu również wosk do skimboardów, który nakłada się na wierzch deski. Tak czy inaczej, jednak warto mimo wszystko zaopatrzyć się w podkładki antypoślizgowe. Wosk zapewnia całkiem sporą przyczepność, jednak traction pady są znacznie bardziej wytrzymałe i łatwiej wyczuć je pod stopą.

Pływanie na skimboardzie daje najwięcej przyjemności podczas ciepłej i słonecznej pogody, dlatego chroń się przed negatywnym działaniem promieni UV dzięki Rashguardom, czyli ochronnym koszulkom do pływania. W chłodne dni warto z kolei ubrać na skimboard Piankę do Pływania.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki