×
Menu

Części do Siodełek BMX

Dlaczego siodełka wyścigowych BMX są takie twarde?

Powodem, dla którego siodełka rowerów Race BMX są takie twarde, jest fakt, że nie zostały one zaprojektowane do tego, żeby często faktycznie na nich siadać. Są wąskie, wykonane z cienkiej warstwy lekkiego plastiku, tak aby w jak najmniejszym stopniu obciążać rower. Podczas wyścigów BMX zawodnicy zwykle pedałują na stojąco, nie potrzebują więc miękkich i grubych, skórzanych siodełek. Jednym z głównych powodów, dla których siodełka są mimo to wciąż montowane w rowerach, jest ochrona pleców tylnej części ciała rowerzysty np. podczas lądowania z dużej wysokości.

W kategorii tej znajdziesz również sztyce i zaciski do siodełek. Jeśli wybierasz sztycę, pamiętaj, by upewnić się, czy jest ona kompatybilna z posiadanym przez ciebie siodełkiem. Najpopularniejszym rozwiązaniem są sztyce i siodełka typu Pivotal. Na rynku dostępne są jednak również inne rozwiązania, takie jak Combo, Railed, Tripod czy Stealth.

Podczas przeglądania naszej oferty sztyc zauważysz, ze poszczególne modele mają różną długość. Riderzy Race BMX przeważnie montują swoje siodełka tak nisko, jak to możliwe, dlatego też długość sztycy nie jest aż tak istotna. Większość sztyc posiada minimalną długość umożliwiającą montaż, więc o ile tylko ten warunek zostanie spełniony, sztyca powinna być bezpiecznie zamocowana.

Jeśli interesuje Cię reszta naszej oferty Race BMX, sprawdź kategorię Rowery Race BMX, w której znajdziesz zarówno kompletne rowery, jak i indywidualne części.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki