×
Menu

Race BMX Siodełka

  Filtr
Kolory
Marki
Siodełka
Długość sztycy
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Jakie siodełko BMX powinienem wybrać?

Wyścig na BMX nie trwa dłużej niż 30-40 sekund. Zawodnicy rzadko korzystają z siodełka w trakcie jazdy.

Głównym zadaniem siodełka w BMX wyścigowym jest uchronienie zawodnika przed nadzianiem się na ramę w trakcie lądowania po skoku czy jazdy po hopkach.

Jako że obniżenie wagi w BMX wyścigowych jest bardzo ważne, siodełka również są jak najmniejsze.

Typowe siodełko wyścigowe wykonane jest z cienkiej, plastikowej lub nylonowej skorupy, bez żadnych udogodnień. Siodełko działa tu jak rama/ochrona kół, zabezpieczając tył zawodnika przed mocnymi uderzeniami.

Na rynku dostępnych jest całkiem sporo różnego rodzaju siodełek BMX. Większość zawodników szuka siodełek z najniższą wagą, lecz niektórzy używają swoich rowerów wyścigowych do transportu. W takim wypadku warto mieć zapasowe wygodne siodełko w swoim repertuarze.

W naszej ofercie znajdziesz siodełka takich producentów jak BSD, Ciari, Cult, Eclat, Fiend, Haro, Odyssey, Premium, Shadow, Simple, Staats, Subrosa oraz Wethepeople.

Sztyca podsiodłowa

Sztyca podsiodłowa łączy siodełko BMX z ramą roweru. Większość sztyc podsiodłowych jest regulowana, więc możesz dopasować siodełko do swojego wzrostu. W tej kategorii znajdziesz sztyce do siodełek tripod oraz pivotal. W naszej ofercie znajdziesz sztyce wykonane z aluminium, dzięki czemu ich waga jest jak najniższa.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki