×
Menu

Smar do Ślizgu / Glide Wax

  Filtr
Marki
Temperatura
Szerokość powierzchni wosku
Zawartość fluoru
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Smar do ślizgu zapewnia prędkość

Smar do ślizgu został stworzony do prędkości oraz dobrego poślizgu. Tego typu wosk zapewnia płynne poruszanie się przodu oraz tyłu nart, co przekłada się na lepszy ślizg oraz szybszą jazdę.

Dla osoby początkującej odpowiednim wyborem będzie smar uniwersalny. Jeśli jednak dążysz do osiągnięcia lepszych wyników, lepszym wyborem będzie wosk do ślizgu przeznaczony do odpowiedniej temperatury użytkowania.

Profesjonalni narciarze biegowi mogą być wręcz fanatyczni przy wyborze odpowiedniego żelazka i smaru do ślizgu do swoich nart, nakładają nową warstwę prawie za każdym razem, gdy wybierają się na narty. Z drugiej strony mamy wielu początkujących i rekreacyjnych narciarzy, którzy rzadko, jeśli w ogóle, stosują smar do ślizgu na swoich nartach. Podejście umiarkowane, pomiędzy dwoma powyżej opisanymi, będzie optymalne dla większości narciarzy.

Istnieją dwa główne rodzaje smaru do ślizgu. Smar na gorąco, który nakłada się przy pomocy gorącego żelazka z odpowiednią temperaturą. Tego typu smar jest bardzo odporny i może wytrzymać większą część sezonu dla okazjonalnego narciarza. Poza tym jest również "smar codzienny", jaki można nakładać na smar na gorąco przed wyjściem na trasę.

Jeśli jesteś początkujący w narciarstwie biegowym, to nie powinieneś się przejmować smarowaniem swoich nart każdego dnia. Nie dajmy się zwariować. Odpowiedni smar do ślizgu da ci większą prędkość, lecz jest niczym w porównaniu z wpływem, jaki ma odpowiedni smar na trzymanie. Na tym rodzaju smarowania powinieneś skupić swoje działania, będąc początkującym.

SkatePro