×
Menu

Sprzęt Ochronny do Sportów Wodnych

Bądź bezpieczny podczas zabawy na wodzie

Sporty wodne potrafią dać mnóstwo frajdy, jednak brak odpowiedniego sprzętu ochronnego może skutkować odniesieniem poważnych kontuzji. To, jakiego sprzętu potrzebujesz, zależy od rodzaju sportu, jaki uprawiasz. Nasza oferta zawiera ochraniacze do wszystkich dyscyplin wodnych, takich jak wakeboarding, surfing czy pływanie na SUP.

Poniżej lista podstawowych artykułów, w które powinieneś się zaopatrzyć: certyfikowany kask do sportów wodnych oraz kamizelka ratunkowa bądź kamizelka asekuracyjna. Pamiętaj, że uderzenie w taflę wody przy dużej prędkości może być równie niebezpieczne co uderzenie o twardy beton, dlatego też kaski do sportów wodnych mają specjalną konstrukcję, która potrafi zabsorbować energię zderzenia.

Jeśli pływasz na wake lub na kite, kamizelka impaktowa to rzecz niezbędna. Kamizelka wakeboard zredukuje siły oddziałujące na Twoje ciało podczas upadków przy dużych prędkościach oraz zapobiegnie powstawaniu siniaków czy odnoszeniu poważniejszych kontuzji.

Kamizelka Ratunkowa czy Kamizelka Asekuracyjna?

Wyglądają bardzo podobnie, jednak nieco się od siebie różnią. Kamizelka ratunkowa jest zaprojektowana tak, by utrzymać Cię na powierzchni wody, nawet jeśli nie potrafisz pływać lub jesteś nieprzytomny. Posiada specjalny kołnierz, który podpiera Twoją szyję i sprawia, że Twoja twarz zawsze znajduje się nad powierzchnią wody.

Z kolei kamizelki asekuracyjne umożliwiają swobodne pływanie. Są przystosowane raczej do spokojniejszych sportów wodnych i nie zapewniają takiej wyporności jak kamizelki ratunkowe. W skrócie - jeśli sport, który uprawiasz, wiąże się z tym, że często wpadasz do wody, by zaraz znowu wskoczyć z powrotem na swój sprzęt, wybierz kamizelkę asekuracyjną. Jeśli zaś bierzesz udział w intensywnych aktywnościach, które jednak nie wiążą się z tak częstymi wizytami w wodzie, wtedy powinieneś zdecydować się na kamizelkę ratunkową.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki