MENU
×

Kółka do rolek speedskate

  Filtr
Marki
Średnica
Twardość kół

Kółka do rolek szybkich - dla optymalnej prędkości

Kółka do jazdy szybkiej tradycyjnie mają średnicę 80-110 mm. Ostatnio nastąpił rozwój w aspekcie rozmiarów kółek, średnica została zwiększona do 125 mm dla dalszego polepszenia prędkości.

Twardość kółek zależy od nawierzchni, po jakiej jeździmy. 85-87a jest często używana na chropowatym asfalcie, często spotykanym na drogach północnej Europy. Profil kółka do rolek speedskate jest wąski, aby punkt kontaktu z podłożem był mniejszy - wąski profil kółka tworzy mniejsze tarcie i zezwala na większą prędkość.

Jeśli nabierzesz trochę doświadczenia w jeździe szybkiej, SkatePro poleca wybranie możliwie największych kółek, pasujących do Twoich rolek. Jeśli jednak jesteś nowicjuszem w speedskatingu, polecamy wybór trochę mniejszych kółek, gdyż model 125 mm może być trudny do opanowania i dość przerażający. Mniejsze kółka również zapewniają duże prędkości. Dobrej jakości kółka do jazdy szybkiej znane są z dobrego odbicia i przyczepności.

Najpopularniejszy zestaw to trzy kółka

Kilka lat temu często spotykane były rolki speedskate z pięcioma a nawet więcej kółkami w szynie. Ostatnio filozofia ta się zmieniła i najczęściej spotykanym zestawem są trzy kółka w każdej z rolek. Zmniejsza to opór, jaki się pojawia przy dodatkowych kółkach i łożyskach.

Ważne: większość kółek z tej kategorii sprzedawana jest bez łożysk, w przeciwnym wypadku będzie to podane w opisie.

';