×
Menu

Dętki rowerowe BMX

  Filtr
Marki
Średnica koła
Szerokość opony
Waga
Dyscyplina BMX

Wymiana dętki w rowerze BMX

Dętka BMX znajduje się we wnętrzu opony - to część koła, w którą wpompowuje się powietrze. Wykonuje się je z różnych rodzajów wytrzymałej gumy. Posiadają one zawór typu Presta lub Schrader, przez który pompuje się oponę.

Charakterystyka jazdy na rowerze BMX sprawia, że prędzej czy później staje się przed koniecznością wymiany dętki. Podczas jazdy Freestyle wykonuje się różnego rodzaju triki, które prowadzą do powstawania dużych, powtarzających się przeciążeń, co w konsekwencji prowadzić może do powstawania większych lub mniejszych nieszczelności. Małe dziury można niekiedy uszczelnić z wykorzystaniem zestawu naprawczego, ale jeśli Twoja dętka rowerowa nadal mimo to traci powietrze, bez wątpienia czas na zakup nowej. Zestawy naprawcze do dętek znajdziesz w sekcji Akcesoria BMX.

Jakiego rozmiaru dętki BMX potrzebuję?

W skrócie - rozmiar dętki powinien być dopasowany do rozmiaru Twojej opony BMX pod względem szerokości i średnicy. Najbardziej rozpowszechnione są opony o średnicy 20 cali - do nich należałoby więc dobrać również 20-calową dętkę. Szerokość dętki najczęściej opisywana jest prez zakres wartości, np. 1,7" - 2,5". Szerokość opony powinna w teorii pokrywać się z tym zakresem, jednak jeśli Twoja opona jest odrobinę szersza lub węższa, dętka i tak powinna pasować.

Gdy wymieniasz swoją dętkę BMX, warto również byś zwrócił uwagę na stan swojej opony. Z czasem może ona utracić swoją przyczepność i być bardziej podatna na uszkodzenia. Jeśli rozważasz zakup nowych opon do swojego roweru, sprawdź naszą ofertę Opon BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki