×
Menu

Kółka do Nartorolek

  Filtr
Marki
Rodzaj nartorolki
Prędkość koła
Średnica koła
Szerokość kółka

Warto wiedzieć

Istnieją dwa typy kółek do nartorolek

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór kółek do nartorolek i hamulców. Kółka do nartorolek różnią dość znacznie od kółek do rolek, jakie można znaleźć w dziale kółek na naszej stronie internetowej.

Pierwszą rzeczą, jaką musisz rozważyć w trakcie kupowanie kółek do nartorolek jest styl jazdy. W nartorolkach wyróżniamy dwa style.

  • styl klasyczny, gdzie ruchy nóg są równoległe
  • styl łyżwowy, gdzie ruchy nóg są podobne jak przy jeździe na rolkach, pod skosem na zewnątrz

Kółka do stylu klasycznego są szerokie i przeznaczone do jazdy na środku kółka. Kółka do stylu łyżwowego są węższe i przejście z krawędzi na krawędź jest bardziej płynne.

Potrzebujesz różnych kółek do nartorolek na przód i tył

W przeciwieństwie do typowych rolek, potrzebne są tylko dwa kółka na każdą nartorolkę. Idealnie imituje to uczucie jazdy na nartach do narciarstwa biegowego.

Kupując kółka do nartorolek należy rozważyć rodzaj terenu, po którym planujemy jeździć. Chcąc jeździć po trasach żwirowych należy wybrać kółka miękkie. Zapewni to większy komfort i przyczepność. Przy jeździe po asfalcie należy wybrać kółka o większej twardości. Twardsze kółka odznaczają się mniejszym tarciem na asfalcie, co przy dłuższej jeździe zaoszczędzi sporo energii i wysiłku włożonego w jazdę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki