×
Menu

Stery BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Rodzaj steru

Czym są stery w rowerze BMX?

Stery to bardzo istotny element roweru, który łączy widelec z ramą i umożliwia obracanie się kierownicy. Główną częścią sterów rowerowych są łożyska. Występowanie innych elementów jest zależne od tego, na jaki rodzaj sterów się zdecydujesz. Największą popularnością cieszą się obecnie stery zintegrowane, jednak na rynku znaleźć można również wiele bardzo solidnych zestawów sterów niezintegrowanych.

Jaki rozmiar sterów BMX powinienem wybrać?

Standardowym rozmiarem sterów BMX jest 1 ⅛ cala. Wartość ta powinna być zgodna ze średnicą rury widelca w Twoim rowerze. Niektóre modele występują w nieco większym rozmiarze 1 ⅛ - 1 ½ cala, z kolei niektóre rowery Race BMX oraz BMXy dla dzieci wymagają montażu sterów o średnicy 1 cala.

Innymi często wykorzystywanymi częściami są spacery do sterów BMX, które pozwalają na regulację wysokości całości zestawu, oraz C-ringi, które pomagają w centralnym ustawieniu widelca wewnątrz headtube'a.

Zintegrowane Stary BMX vs Niezintegrowane Stery BMX

Stery zintegrowane stały się w ostatnim czasie pierwszym wyborem dla wielu riderów Freestyle BMX. Biorą one swoją nazwę z tego, że uszczelniane pierścienie łożyskowe umieszcza się bezpośrednio w zintegrowanych z ramą mufach sterowych. Są one bardzo łatwe w montażu i charakteryzują się schludnym wyglądem.

Stery niezintegrowane, niegdyś branżowy standard, posiadają tzw. "miski", które należy przed właściwym montażem nabić na komin ramy. Łożyska są więc montowane niejako na ramie - nie są z nią zintegrowane. Ten rodzaj sterów wykorzystuje zwykle łożyska otwarte, co zmniejsza poziom tarcia podczas obrotu kierownicą.

Porządnie nasmaruj swoje Stery BMX

Kiedy wymieniasz stery, pamiętaj, by nie żałować nowym częściom smaru. Dzięki użyciu smaru konserwacja, czyszczenie i wymiana części staje się znacznie łatwiejsza.

Jeśli szukasz dodatkowych sposobów, by jeszcze bardziej ulepszyć swój BMX, sprawdź naszą ofertę Widelców Freestyle BMX i Wsporników BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki