×
Menu

Spodenki Ochronne z Wyściółką

  Filtr
Marki
Rozmiar

Czym są Spodenki Impactowe?

Spodenki impactowe, znane również jako spodenki z wyściółką lub szorty ochronne, mają na celu ochronę ud, bioder i pośladków przed negatywnymi skutkami upadków. Taki ubiór zdecydowanie pomoże Ci obejść się bez siniaków podczas uprawiania sportów. Spodenki z wyściółką są wygodne, łatwe w zakładaniu i idealnie nadadzą się pod dżinsy.

Czy Warto Inwestować w Szorty Ochronne?

Noszenie szortów ochronnych jest świetną opcją, która pozwala Ci ochronić biodra i kość ogonową przed bolesnym urazem. Pomimo, że spodenki z wyściółką są polecane przede wszystkim początkującym sportowcom bez wprawy, cieszą się one równie wysoką popularnością wśród profesjonalistów. Niechciane upadki mogą przydarzyć się w każdym momencie, więc zrozumiałe jest, że także zaawansowani sportowcy chcą zapewnić sobie ochronę podczas aktywności o wysokiej intensywności.

Wybór Odpowiednich Spodenek Impactowych

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie spodenek ochronnych, jest rozmiar. Odpowiednie dopasowanie jest kluczowe. Jeśli kupisz za duże szorty, to będą się one przesuwać względem Twojego ciała i nie spełnią swojej funkcji. Z kolei noszenie za ciasnych spodenek ograniczy Twoje ruchy i rozciągnie materiał, zmniejszając elastyczność szortów i skuteczność amortyzacji uderzeń. Każda marka wykorzystuje własne projekty, dlatego pamiętaj, aby zapoznać się z tabelą rozmiarów wybranego produktu. Zwróć uwagę, że materiał ochronny spodenek może z czasem ulec uszkodzeniu podczas prania, dlatego warto wybrać szorty z tkaniny umożliwiającej przepływ powietrza i regulację poziomu wilgoci.

Skoro już jesteśmy przy temacie materiału, to warto wspomnieć, że na rynku dostępne są szorty zarówno z miękką, jak i z twardą wyściółką. Twarde nakładki zapewniają maksymalną ochronę przed urazami, ale nie dopasowują się do ciała podczas ruchu. Miękkie ochraniacze są bardziej elastyczne i nadal chronią przed siniakami, ale poziom absorpcji wstrząsów, który zapewniają jest mniejszy.

Jeśli szukasz spodenek do konkretnych sportów zimowych, sprawdź naszą ofertę Spodenek Ochronnych na Snowboard, Narty lub Łyżwy.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki