×
Menu

Narty Freeride / Narty Backcountry

  Filtr
Marki
Długość
Szerokość nart
Płeć
Profil
Umiejętności
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Narty freeride - o co chodzi?

Narty freeride, narty do puchu śnieżnego, powder, backcountry, off-piste - nie ma znaczenia, jak je nazwiesz, jazda na nich zawsze zapewnia doskonałą zabawę!

Narciarstwo freeride polega na wspinaniu się na górę i zjazdach na dół po głębokim śniegu. Co oczywiste, wymaga to innego rodzaju sprzętu niż typowa jazda po przygotowanych trasach.

Część doświadczeń z narciarstwa backcountry wiąże się ze wspinaniem się na górę (jeśli nie wybierzesz innego sposobu dostania się na szczyt, jak wyciąg narciarski, skuter śnieżny lub helikopter), więc do wspinaczki potrzebujesz pary tzw. fok narciarskich (ski skins). Zapewnią Ci dobrą przyczepność w trakcie wspinania na górę.

Budowa nart freeride

Narty freeride są zazwyczaj szerokie i mają duży rocker, dzięki czemu możesz utrzymać się na puchu śnieżnym. Szeroka talia nart pozwala pozostać na powierzchni i zmniejsza obciążenie nóg.

Szerokie narty oznaczają mniej ciasne skręty i mniejszą zwrotność na przygotowanych trasach niż w przypadku nart do jazdy na stoku i all-mountain.

Jakie narty backcountry warto wybrać?

Ważne jest, abyś wybierając narty freeride rozważył jak często będziesz ich używać do jazdy backcountry. Jeśli będziesz jeździć tylko poza stokiem, to im szersze narty, tym lepsze. Ale jeśli będziesz jeździć zarówno freeride, jak i na stoku, to talia o szerokości 95-105 mm sprawi, że łatwiej będzie się na nich jeździło po ubitym śniegu na stokach, a także zadba o to, byś utrzymał się na puchu śnieżnym.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki