×
Menu

Narty Skiturowe

  Filtr
Marki
Długość
Szerokość nart

Warto wiedzieć

Narty skiturowe to świetne, uniwersalne narty

Szukasz świetnych, uniwersalnych nart, łączących w sobie styl zjazdowy, biegowy, telemark, randonnee oraz backcountry? Narty skiturowe oferują wszystko, co najlepsze ze wszystkich światów, więc będziesz potrzebował tylko jednej pary nart.

Skitouring polega na przemieszczaniu się w górę i w dół stoków, bez potrzeby ściągania nart. Ten rodzaj narciarstwa łączy w sobie styl zjazdowy i biegowy.

Odwiedzając ośrodek narciarski, bez problemu możesz używać nart skiturowych na przygotowanych trasach. Narty tego typu są świetne do jazdy zarówno na przygotowanych trasach, jak i poza trasami. Po prostu zablokuj but w pięcie i możesz śmigać.

Jeśli chcesz nacieszyć się kontaktem z naturą, możesz zabrać swoje narty skiturowe w okolice tras, jak również w głęboki śnieg. Z nartami skiturowymi masz dobrą okazję, by cieszyć się jazdą z dala od zgiełku tras narciarskich. Luźna pięta i szeroka podstawa pozwolą Ci jeździć tam, gdzie będziesz miał ochotę.

Sprzęt do skitouringu

Do skitouringu potrzebujesz specjalnego sprzętu, który pomoże Ci przemieszczać się w górę i w dół stoku. Posiadamy w naszej ofercie szeroki wybór nart skiturowych, wiązań, kijków i tzw. fok.

Wspinanie się w górę stoku jest ciężką pracą, przez którą z pewnością mocno się spocisz. W czasie zjeżdżania chcesz, aby narty utrzymywały się na powierzchni śniegu, aby umożliwić Ci skręty i poruszanie się. Z tego powodu potrzebujesz nart na tyle szerokich, by nie zapadały się w śniegu, a jednocześnie na tyle lekkich, by ułatwić przemieszczanie się w górę stoku.

Aby zapobiegać "uciekaniu" narty w tył w trakcie poruszania się w górę stoku, stosowane są tzw. foki. Foki montowane są do podstawy nart.

Styl biegowy jest możliwy dzięki użyciu specjalnych wiązań skiturowych. Wiązania te pozwalają na unoszenie pięty przy jednoczesnym zaczepieniu o narty w okolicy palców. Szeroki wybór wiązań do stylu biegowego znajdziesz tutaj.

Aby wykonywać ruchy w przód, musisz mieć możliwość uniesienia pięty, więc mocno elastyczne buty będą zaletą. Nasz wybór butów narciarskich znajdziesz tutaj.

Skitouring wiąże się z przemieszczaniem w górę i dół stoku. Sugerujemy używanie regulowanych kijków narciarskich! W ten sposób masz opcję używania dłuższych kijków przy wspinaczce, krótszych kijków przy zjazdach, oraz dwóch różnych długości kijków w trakcie trawersowania po stoku.

Przemieszczasz się w otoczeniu dzikiej natury, więc będziesz potrzebował dla siebie i swoich znajomych odpowiedniego sprzętu ochronnego. Przeczytaj o sprzęcie ochronnym tutaj.

Skitouring z ograniczonym budżetem

Możesz używać swoje stare narty zjazdowe! Masz wątpliwości, czy narciarstwo backcountry jest czymś dla ciebie? Kup parę fok i wiązań skiturowych, pasujących do Twoich starych nart, i wypróbuj skitouring samemu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki