Powrót do szkoły
Promocje oraz specjalne oferty  -  Pokaż ofertę
×
Menu

Ochraniacze na Łokcie

  Filtr
Marki
Rozmiar

Czym są ochraniacze na łokcie?

Ochraniacze na łokcie to jeden z podstawowych elementów rolkarskiego ubioru ochronnego, który chroni Cię przed złamaniami i powstawaniem siniaków. Niefortunne upadki są częścią sportu, dlatego gorąco polecamy zakup pary ochraniaczy na łokcie, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący lub uczysz się nowych trików. Dobre ochraniacze powinny zapewnić Ci swobodę ruchów, równocześnie skutecznie chroniąc Cię przed kontuzjami niezależnie od sytuacji.

Czy potrzebuję ochraniaczy na łokcie do jazdy na rolkach?

Korzystanie z ochraniaczy na łokcie podczas uprawiania jakiegokolwiek intensywnego sportu to zawsze dobry pomysł. Wiele osób niestety lekceważy konieczność korzystania z ochraniaczy na łokcie. Uszkodzenie stawu łokciowego może za to w niektórych wypadkach okazać się nieodwracalne. Pamiętaj, że ochraniacze na łokcie chronią tylko jeden element Twojego ciała, dlatego, jeśli zależy Ci na pełnej ochronie, powinieneś rozważyć zakup także innych rodzajów ochraniaczy.

Wybór właściwych ochraniaczy na łokcie

Jaki rodzaj ochraniaczy na łokcie kupić? Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest to, czy po ich założeniu czujesz się komfortowo. Nie martw się, jeśli są odrobinę za ciasne - elastyczny materiał dokoła Twojego łokcia z czasem się rozluźni. Dobrze dopasowane ochraniacze na łokcie nie powinny ograniczać Twojej swobody ruchów, dlatego tak istotny jest zakup właściwego rozmiaru. Klasyczne, zakładane na ubranie ochraniacze mają z reguły kompaktowy design i dodatkową warstwę pianki ochronnej. Ochraniacze o płaskiej konstrukcji można z kolei założyć pod ubranie, jeśli nie chcesz, by były widoczne.

Jeśli chcesz skompletować pełny zestaw ochraniaczy rolkarskich, sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na Nadgarstki, Kasków i Ochraniaczy na Kolana.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki