×
Menu

Łyżwy

Warto wiedzieć

Łyżwy dla całej rodziny

Jazda na łyżwach towarzyszy ludzkości od wieków i przez lata wytworzyło się w jej obrębie wiele różnych stylów i odmian, dzięki czemu każdy odnajdzie coś dla siebie. Jazda figurowa, jazda rekreacyjna, hokej na lodzie - w każdej z tych dyscyplin wykorzystuje się łyżwy, czyli buty z przyczepionymi od spodu metalowymi ostrzami. W każdej z nich jednak odrobinę się one różnią. Możesz znaleźć również łyżwy dziecięce dopasowane do każdego z powyższych stylów - to, co je charakteryzuje, to oczywiście mniejszy rozmiar oraz przyjazność i łatwość użytkowania.

Niektóre modele mogą być również określane jako "damskie" - oznacza to, że charakteryzuje je nieco odmienna, węższa w porównaniu do męskich łyżew konstrukcja. Różnice nie są zwykle zbyt duże, zawsze warto jednak przed zakupem sprawdzić dokładnie specyfikację produktu.

Jazda na łyżwach przez cały rok

Posiadanie własnych łyżew pozwala Ci wyruszyć na lodowisko w każdej chwili, niezależnie od pory roku. Łyżwiarstwo szczególną popularnością cieszy się jednak zimą, kiedy lód spowija urokliwe jeziora, a wiele miast otwiera lokalne lodowiska pod gołym niebem. Zadaszone lodowiska są zwykle otwarte przez cały rok, co pozwala na zabawę na lodzie nawet latem.

Łyżwy powinny być wygodne

Nie ma nic gorszego niż przeszywający ból stóp po sesji jazdy na łyżwach. Być może łyżwy nie są dopasowane do kształtu Twoich stóp. Nie martw się jednak - jeśli posiadasz własną parę łyżew, z czasem powinna się ona nieco "wyrobić" i dopasować lepiej do kształtu Twoich stóp, co powinno z kolei wpłynąć pozytywnie na komfort jazdy. Jest to coś, na co nie możesz liczyć, korzystając z łyżew z wypożyczalni.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie łyżew, możesz sprawdzić nasz poradnik Zakupu Łyżew dla Dzieci i Dorosłych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki