×
Menu

Odzież skaterska i akcesoria na rolki

W co się ubrać do jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach inline i wrotkach wymaga dużej aktywności zarówno w górnej, jak i dolnej części ciała, dlatego odzież skaterska powinna umożliwiać swobodny ruch ramion i nóg. Odpowiedni zestaw ubrań do jazdy na rolkach pozwoli Ci bez problemu zginać kolana. Materiał to kolejny ważny aspekt doboru akcesoriów do skatingu. Wybór szybkoschnących i elastycznych tkanin ułatwi Ci poruszanie się na kółkach.

Wybór odzieży do jazdy na rolkach i wrotkach

Przede wszystkim noś dobre sportowe skarpety do skatingu, są one wykonane z wygodnych, oddychających tkanin. Dobrym wyborem będzie też postawienie na spodnie o długich nogawkach. Takie dżinsy i spodnie dresowe są zawsze jednymi z najchętniej noszonych ubrań przez skaterów, zarówno freestyle jak i agresywnych. Są one nie tylko rozciągliwe, ale także chronią przed potencjalnymi siniakami.

Prosty T-shirt na ciepłe dni i skaterska bluza na chłodniejsze sezony to kolejne pożądane elementy garderoby. Słoneczne dni mogą dodatkowo wymagać od Ciebie założenia okularów przeciwsłonecznych, więc sięgnij po sportową parę z twardego plastiku, która nie zakłóci Twojej widoczności, ani nie pęknie jeśli spadnie.

Pamiętaj o ochraniaczach

Pominięcie ochraniaczy może być kuszące, lecz nawet doświadczeni wrotkarze i rolkarze inline zawsze noszą kask i parę nakolanników. Warto dodatkowo rozważyć wykorzystywanie ochraniaczy na nadgarstki i ochraniaczy na łokcie, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym miłośnikiem jazdy. Wielu skaterów zdecydowało się na noszenie pełnego zestawu ochronnego, więc nie pozostawaj w tyle. Ochraniacze można również nosić pod ubraniem, jeśli chcesz prezentować na skateparku konkretny styl.

Jeśli nie posiadasz ochraniaczy, odwiedź naszą stronę z Ochraniaczami i Kaskami.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki