×
Menu

Zestawy lawinowe i skiturowe

  Filtr
Kolory
Marki

Zestawy lawinowe, detektory i sondy ratują życie

Ryzyko utknięcia pod wieloma metrami śniegu po przejściu lawiny jest na szczęście niewielkie. Jednak istnieje i muszą o nim pamiętać osoby, które każdego dnia mogą zetknąć się z lawiną. Jeśli uderzy w Ciebie lawina, naważniejsze jest, by zespół ratunkowy mógł Cię jak najszybciej odnaleźć. Sekundy mogą decydować o Twoim życiu lub śmierci.

Właśnie dlatego zawsze zalecamy kupno i noszenie ze sobą detektora lub nadajnika lawinowego, zwłaszcza jeśli wybierasz się na jazdę backcountry na biegówkach. Jeśli podróżujesz w grupie narciarzy, polecamy zabranie ze sobą sondy ratunkowe, które pomagają odnaleźć odpowiednie miejsce do wydobycia ofiary.

Możesz także potrzebować łopaty lawinowej

W tej kategorii znajdziesz szeroki asortyment wysokiej jakości sprzętu wysokogórskiego na wycieczki backcountry, dzięki któremu będziesz w stanie bez problemu odkrywać nietknięty śnieg mając poczucie bezpieczeństwa. Wychodząc z obszaru przygotowanego do jazdy na nartach i wchodząc na obszar backcountry, w którym nic nie kontroluje lawin ani terenu, musisz mieć świadomość możliwych niebezpieczeństw. Oprócz detektorów i sond lawinowych powinieneś zabrać ze sobą również lekką łopatę. Jeśli każdy w Twojej ekipie będzie ją miał, będziecie gotowi na wszystko.

Oprócz posiadania sprzętu bezpieczeństwa musisz także wiedzieć, jak się zachowywać i zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom podczas jazdy backcountry. Dlatego przed wyruszeniem w trasę przeanalizuj różne możliwe scenariusze.

SkatePro