×
Menu

Części do Rolek Freeskate

Jakich części potrzebuję do moich rolek Freeskate?

Rolki Freeskate, znane również jako rolki Urban lub Freestyle, są świetnym sposobem na przemieszczanie się po mieście albo zabawę na skateparku. Jednak im więcej jeździsz, tym szybciej poszczególne elementy będą się zużywać i wymagać wymiany. Zaleca się, by sprawdzać stan wszystkich elementów swoich rolek freeskate po każdej sesji jazdy.

Kółka i szyny rolek Freeskate, podobnie jak łożyska, klamry i buty wewnętrzne, mogą mieć duży wpływ na Twoje wrażenia z jazdy. Zawsze dobrze mieć przy sobie zapasowe części, gdyby okazało się, że dotychczasowe uległy uszkodzeniu.

Kiedy powinienem wymienić części w swoich rolkach Freeskate?

Jak już wspominaliśmy, to, jak często będziesz musiał wymieniać części swoich rolek, zależy od tego, jak często na nich jeździsz. Zawsze powinieneś zwracać uwagę na stan swojego sprzętu.

Kółka i łożyska

Tempo zużycia kółek w rolkach agresywnych zależy od ich twardości oraz intensywności użytkowania. Nie powinno się jeździć na mocno zużytych kółkach, ponieważ może to utrudnić kontrolę nad rolkami i grozi groźnym upadkiem. Łożyska to prawdopodobnie najbardziej wrażliwa część rolek. Jeśli jednak właściwie o nie dbasz, regularnie czyścisz i chronisz przed brudem, mogą Ci służyć przez lata. Jeśli jednak czujesz, że kółka nie kręcą się już tak płynnie jak kiedyś, najpewniej przyszła pora na wymianę łożysk.

buty wewnętrzne i klamry

But wewnętrzny (liner) rolek może ulec zużyciu szybciej niż ich zewnętrzna skorupa, ponieważ jest wykonany z miękkiego materiału. Warto również od czasu do czasu potraktować go sprayem antybakteryjnym, by zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni. Klamry są kluczowym elementem zapewniającym Ci stabilność podczas jazdy na rolkach. Zwykle starczają na bardzo długo, jednak niekiedy mogą pęknąć i narazić Cię na niebezpieczeństwo, jeśli są bardzo zużyte.

hamulec

Jeśli montujesz hamulec w swoich rolkach Freeskate, musisz się liczyć z tym, że prawdopodobnie ulegnie on szybkiemu zużyciu. To, jak szybko do tego dojdzie, zależy od Twojej wagi, nawierzchni, po której jeździsz oraz częstotliwości Twoich treningów. Pamiętaj, by regularnie sprawdzać stan swojego hamulca, by mieć pod kontrolą to, jak szybko się zużywa.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki