×
Menu

Race BMX Koła

  Filtr
Marki
Średnica koła
Piasta

Wybór odpowiednich kół do BMX wyścigowego może stanowić różnicę między wygraną a porażką

Zapytaj jakiegokolwiek zawodnika, jak ważny jest start, a prawdopodobnie powiedzą Ci, że Snap, jak jest nazywany, stanowi różnicę między wygraniem a przegraniem wyścigu. Ponieważ przyspieszenie z bramki startowej jest ważne w wyścigach BMX, wielu zawodników wybiera lekkie i aerodynamiczne koła BMX, aby wyciągnąć maksimum z każdego naciśnięcia pedałów.

Aby zaoszczędzić każdy cenny gram wagi roweru, zawodnicy race BMX używają obręczy z mniejszą ilością szprych. Dzieje się tak kosztem wytrzymałości i węższych felg, więc musisz miec na uwadze, że koła wyścigowe nie będą w stanie przeżyć tyle, co koła freestyle'owe czy do skoków.

Jaki rozmiar kół do BMX wyścigowego powinienem wybrać?

Mimo że koła do BMX produkowane są w rozmiarach 12”-20”, to najpopularniejszym rozmiarem do BMX wyścigowego jest 20”. Rozmiary 12”-18” są głównie produkowane dla dzieci i nastolatków.

Ważne: przy zmianie piasty koła liczba otworów na szprychy musi być taka sama jak na obręczy - 36 oraz 48 otworów nie można ze sobą łączyć.

Warto zauważyć, że węższe opony i felgi do BMX (20 x 1 1/8-3/8 oraz 24 x 1 1/8-3/8) nie są ze sobą zamienne lub z oponami i felgami 20 x 1.5 lub 1.75.

Przedłuż życie dętki

Używając taśmę do felgi w kołach wyścigowego BMX chronisz dętkę przed ostrymi krawędziami otworów na szprychy. Dzięki temu taniemu kawałkowi gumy zredukujesz ryzyko złapania flaka w oponie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki