×
Menu

Narty Biegowe do Stylu Łyżwowego

  Filtr
Marki
Długość
Kompatybilny system wiązań
Zgięcie narty

Warto wiedzieć

Czym są narty biegowe do stylu łyżwowego?

Narty biegowe skate wykorzystywane są podczas biegania na nartach stylem łyżwowym. Ten rodzaj narciarstwa wymaga od narciarza wykonywania specjalnych ruchów, zbliżonych do tych znanych z jazdy na łyżwach. Nadają one nartom energię oraz pozwalają na płynne ślizganie się po przygotowanych, zaśnieżonych trasach. To świetna forma treningu i idealny sposób na eksplorację natury. Oprócz bycia świetnym, relaksującym hobby, narciarstwo biegowe ma również swój aspekt wyczynowy. Na całym świecie organizowane są zawody, w których profesjonalni zawodnicy rywalizują w jeździe stylem łyżwowym.

Narty do stylu łyżwowego wymagają wykorzystania specjalistycznych wiązań i butów przeznaczonych do jazdy łyżwą. Można je zakupić osobno lub skorzystać z jednego z oferowanych przez nas Zestawów Nart Biegowych.

Narty biegowe skate - jakiego rozmiaru potrzebuję?

To, jaką długość nart powinieneś wybrać, zależy od Twojej wagi, wzrostu oraz indywidualnych preferencji. Każdy wariant długości posiada rekomendowany zakres wagi, w którym powinieneś się mieścić. Wybranie nart o właściwym interwale wagowym sprawi, że będą się one w odpowiednim stopniu uginać pod naciskiem Twojej masy, co pozwoli Ci wyciągnąć z nich maksimum wydajności. Generalna zasada jest taka, że narty powinny być 5-15 cm dłuższe od Twojego wzrostu.

Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami, zastanów się, w jaki sposób masz zamiar używać swoich nart. Krótsze narty będą bardziej responsywne i łatwiejsze do opanowania. Dłuższe narty wymagają z kolei większej uwagi, oferują przy tym jednak lepsze przyspieszenie i większą szybkość.

Jeśli potrzebujesz butów i wiązań, które będą pasować do wybranych przez Ciebie nart, sprawdź naszą ofertę Butów Narciarskich do Stylu Łyżwowego oraz Wiązań do Stylu Łyżwowego.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki