×
Menu

Narciarstwo Biegowe - Styl Łyżwowy

Warto wiedzieć

Na co zwrócić uwagę w trakcie kupowania nart biegowych do stylu łyżwowego

Narty biegowe do stylu łyżwowego są krótsze i sztywniejsze w porównaniu do innego typu nart. Spowodowane jest to dynamicznym i mocnym ruchem na boki, który charakteryzuje styl łyżwowy. Styl jest bardzo podobny do tego przy jeździe na łyżwach.

Kupując narty do stylu łyżwowego musisz mieć na uwadze swój stopień zaawansowania. Doświadczony narciarz biegowy potrzebuje modelu sztywnego i lekkiego, natomiast osoby mniej zaawansowane powinny raczej wybrać model bardziej miękki i elastyczny. Wybierając bardziej miękki model masz taką przewagę, że narty takie nie karzą Cię za drobne błędy techniczne, natomiast narty sztywniejsze wymagają trochę większych umiejętności.

Wzrost i waga liczy się w stylu łyżwowym narciarstwa biegowego

Wybierając narty biegowe do stylu łyżwowego musisz mieć na uwadze ich rozmiar. W przeciwieństwie do nart do stylu klasycznego nie ma sztywnych zasad co do długości nart. Zazwyczaj jest to od -10 do +10 cm wzrostu narciarza. Jest to osobista preferencja narciarza, który musi znaleźć długość odpowiadające jego stylowi jazdy.

Ponadto, waga narciarza odgrywa dużą rolę w wyborze odpowiedniego zestawu nart. Poradnik dotyczący wyboru odpowiedniego modelu do wagi i wzrostu znajduje się przy opisie każdego zestawu w tej kategorii.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki