×
Menu

Łożyska do hulajnogi

  Filtr
Marki
Klasyfikacja i dokładność łożysk
Rodzaj łożysk
Rozmiar łożyska

Warto wiedzieć

Łożyska do hulajnogi - na co zwracać uwagę?

Zużyte łożyska mogą odebrać jakąkolwiek radość z jazdy na hulajnodze. Skrzypienie połączone z oporem w łożyskach i stratami mocy nie jest czymś, czego oczekujemy od naszego sprzętu.

Kupując nowe łożyska do hulajnogi musisz mieć kilka rzeczy na uwadze.

Zamknięte lub otwarte łożyska:
Jeżdżąc na zewnątrz, lepiej wybrać zamknięte łożyska. Zamknięte łożyska są bardziej odporne na brud oraz kurz i wymagają minimum konserwacji. Przy zamkniętych łożyskach polecamy stosowanie smaru.

Otwarte łożyska są dobrym wyborem do jazdy w zamkniętych skateparkach. Otwarte łożyska obracają się szybciej, co oznacza że nie musisz tak często się odpychać w trakcie jazdy. Łożyska takie wymagają trochę więcej konserwacji, lecz są łatwe do wyczyszczenia. Do łożysk polecamy smarowanie olejowe.

Materiały:
Łożyska do hulajnogi wykonane są z różnych materiałów. Wybór materiału jest kluczowy dla wytrzymałości i jakości. Tanie łożyska wykonane są z metalu z odzysku lub utwardzanej stali węglowej. SkatePro nie poleca łożysk z takich materiałów, gdyż nie są wytrzymałe i szybko będzie trzeba je wymienić.

Dobrej jakości łożyska wykonane są z chromu, tytanu i stali szwajcarskiej, natomiast łożyska do dużych prędkości wykonane są ze stali szlachetnej i ceramiki, są to najwytrzymalsze łożyska na rynku.

ABEC:
Annular Bearing Engineering Committee (ABEC) to skala, która mówi jak sprawnie łożysko przekłada energię w prędkość. Im wyższy numer ABEC, tym wyższa precyzja, efektywność i potencjalne prędkości, osiągane przesz łożysko.

Bez względu na to, jakich łożysk używasz, powinieneś unikać piachu i wody, aby zapewnić im dłuższą żywotność.

Chcesz dowiedzieć się więcej o łożyskach? Po więcej informacji o łożyskach odwiedź tę stronę.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jakie łożyska wybrać, skontaktuj się z nami.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki