×
Menu

Łożyska do Hulajnogi

  Filtr
Marki
Klasyfikacja i dokładność łożysk
Rodzaj łożysk
Rozmiar łożyska

Warto wiedzieć

Czas na nowe Łożyska do Hulajnogi?

Komplet solidnych łożysk jest niezbędny, by zapewnić płynny obrót kółkom w Twojej hulajnodze wyczynowej. Zarówno przednie, jak i tylne kółko zawiera po 2 łożyska, które możesz łatwo wymienić w razie potrzeby. Jeśli kółka zaczęły wydawać niepokojące dźwięki lub przestały kręcić się płynnie, prawdopodobnie przyszła pora na ich wymianę. Jeśli tego nie zrobisz, trudniej będzie Ci nabierać prędkość, a jazda stanie się bardziej męcząca.

Sprawdź nasz poradnik Jak Zamontować Łożyska w Kółku do Hulajnogi.

Czy wszystkie Łożyska Hulajnogowe są takie same?

Praktycznie wszystkie łożyska do hulajnóg wyczynowych dostępne na rynku mają rozmiar 608. Są skonstruowane tak, by pasować do osiek o średnicy 8 mm, które są branżowym standardem. Są to dokładnie takie same łożyska jak te, które możesz znaleźć w sprzęcie do innych sportów wyczynowych, np. w deskorolkach i rolkach.

Różnice między Łożyskami Kulkowymi

Łożyska produkowane są z różnych materiałów, które różnią się od siebie jakością i wytrzymałością. Wewnątrz każdego z nich znajduje się 7 lub 8 pokrytych smarem kółek, wykonanych przeważnie ze stali lub ceramiki. Łożyska stalowe są wytrzymałe i przystępne cenowo, podczas gdy łożyska ceramiczne oferują najwyższą jakość i obracają się płynniej od modeli stalowych.

By określić tolerancję i precyzję łożysk, stosuje się skalę ABEC. Zawiera się ona między wartościami ABEC 1 a ABEC 9 - im wyższy numer ABEC, tym mniejsza tolerancja, a wyższa precyzja łożysk. Nie wszystkie marki korzystają ze skali ABEC, co wcale nie musi oznaczać, że ich łożyska są niskiej jakości.

Łożyska, które będą odpowiednie dla Ciebie, mogą nie przypaść do gustu innym riderom i vice versa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat łożysk do hulajnogi, sprawdź nasz Poradnik Zakupu Łożysk.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki