×
MENU

Koła BMX, obręcze i freecoaster

  Filtr
Marki
Średnica koła
Piasta
Średnica ośki
Strona łańcucha
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Rozmiary kół BMX i BMX piasty freecoaster

Nieważne, czy jeździsz na rowerze flatland BMX, park BMX, czy na obu na raz - obręcze Twojego roweru freestyle BMX powinny być solidne i wytrzymałe, aby były w stanie zamortyzować silne uderzenia w powierzchnię ulicy lub skateparku.

W tej sekcji znajdziesz zarówno obręcze do roweru freestyle BMX, jak i części zapasowe, które zastąpią zużyte lub zepsute elementy w obręczy BMX.

Koła BMX dostępne są w rozmiarach 12-20 cali. Najbardziej popularnym rozmiarem kół jest rozmiar 20’’, podczas gdy rozmiar 12’’ do 18’’ to rozmiar kół przeznaczony dla dzieci. Większość rowerów BMX posiada piasty kasetowe, czyli piasty jednoprzekładniowe (o jednej prędkości).

Niedawno wśród rowerzystów freestyle BMX bardzo popularne stały się piasty nazywane "Freecoaster". "Freecoaster" umożliwia jazdę do tyłu z pedałami ustawionymi w stałej pozycji.

Typowe koło freestyle BMX posiada obręcz BMX z 36 szprychami, która jest idealna do użytku w skateparku i na ulicy podczas trików air i vert.

Pojedyńcze czy podwójne koła do BMX?

Nie ulega wątpliwości, że życie pary obręczy BMX jest ciężkie. Musi znieść niezliczoną liczbę uderzeń o asfalt i rampy. Dlatego też wielu rowerzystów freestyle BMX wybiera parę wytrzymałych obręczy BMX z podwójnymi ściankami zmiasr pojedyńczych. Para obręczy BMX o podwójnych ściankach jest bardziej wytrzymała ze względu na zastosowaną w nich konstrukcję i nie złamie się tak łatwo jak obręcze o pojedyńczych ściankach.

Wiele kompletnych modeli rowerów w niższym przedziale cenowym posiada obręcze BMX z pojedyńczymi ściankami. Droższe rowery freestyle BMX zazwyczaj mają obręcze z podwójnymi ściankami. Jeśli Twój rower ma obręcze BMX z pojedyńczymi ściankami, radzimy wymienić je na obręcze z podwójnymi ściankami. Są trochę droższe, ale wytrzymają dłużej.

Dbanie o BMX opony

Warto zadbać o opony w rowerze freestyle BMX stosując taśmę do obręczy. To często pomijana gumowa taśma, która jest bardzo tania i efektywnie chroni przed powstaniem kapcia. Taśmę umieszcza się między obręczą a oponą. Chroni koła rowerów BMX przed przebiciem przez szprychy, które mogą przebyć oponę w punkcie, w którym nie chroni jej obręcz.