×
Menu

Koła BMX

  Filtr
Marki
Średnica koła
Piasta
Średnica ośki
Strona łańcucha
Dyscyplina BMX
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 3

Koła BMX i piasty freecoaster BMX w różnych rozmiarach

Nieważne, czy jeździsz na rowerze flatland BMX, park BMX, czy na obu na raz - obręcze Twojego roweru freestyle BMX powinny być solidne i wytrzymałe, aby były w stanie zamortyzować silne uderzenia o powierzchnię ulicy lub skateparku.

W tej sekcji znajdziesz zarówno obręcze do roweru wyczynowego BMX, jak i części zapasowe, które zastąpią zużyte lub zepsute elementy w kołach BMX.

Koła BMX dostępne są w rozmiarach 12-20 cali. Najbardziej popularnym rozmiarem kół jest rozmiar 20’’, podczas gdy rozmiar 12’’ do 18’’ to rozmiar kół przeznaczony dla dzieci. Większość rowerów BMX posiada piasty kasetowe, czyli piasty jednoprzekładniowe (o jednej prędkości).

Niedawno wśród rowerzystów freestyle BMX bardzo popularne stały się piasty nazywane "Freecoaster". "Freecoaster" umożliwia jazdę do tyłu z pedałami ustawionymi w stałej pozycji.

Typowe koła do BMX posiadają obręcze z 36 szprychami, które idealnie sprawdzają się w skateparku i na ulicy podczas trików air i vert.

Obręcze BMX - obręcze z pojedynczą lub podwójną ścianką

Nie ulega wątpliwości, że życie pary obręczy BMX jest ciężkie. Musi znieść niezliczoną liczbę uderzeń o asfalt i rampy. Dlatego też wielu rowerzystów freestyle BMX wybiera parę wytrzymałych obręczy BMX z podwójnymi ściankami zamiast pojedynczych. Para obręczy BMX o podwójnych ściankach jest bardziej wytrzymała ze względu na zastosowaną w nich konstrukcję i nie złamie się tak łatwo jak obręcze o pojedynczych ściankach.

Wiele kompletnych modeli rowerów w niższym przedziale cenowym posiada obręcze BMX z pojedynczymi ściankami. Droższe rowery wyczynowe zazwyczaj mają obręcze z podwójnymi ściankami. Jeśli Twój rower ma obręcze BMX z pojedynczymi ściankami, radzimy wymienić je na obręcze z podwójnymi ściankami. Są trochę droższe, ale wytrzymają dłużej.

Dbanie o opony BMX

Warto zadbać o opony w rowerze freestyle BMX stosując taśmę do obręczy. Ta często pomijana gumowa taśma jest bardzo tania i efektywnie chroni przed powstaniem flaka. Taśmę umieszcza się między obręczą a oponą. Chroni koła rowerów BMX przed przebiciem przez szprychy, w miejscu w którym opony nie chroni obręcz.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki