×
Menu

Buty do nart biegowych

Warto wiedzieć

Jak znaleźć odpowiednie buty do nart biegowych

Odpowiednio dobrany but do nart biegowych jest niezbędny podczas jazdy cross country. Podczas doboru buta ważne jest, aby rozważyć jaki styl jazdy będziemy wykonywać.

Oferujemy 3 różne typy butów do narciarstwa biegowego: Classic, Skating oraz Back Country. Jeśli jesteś początkujący/-a, polecamy but typu classic lub skate z opcją combi.

Buty do klasycznego narciarstwa biegowego (classic) są idealne dla początkujących, jak również dla osób, które raz do roku jadą na urlop w góry. Buty tego rodzaju zapewniają świetne wsparcie w okolicy pięty i kostek, dzięki czemu są dobrym i stabilnym wyborem.

But do narciarstwa łyżwowego (skate) jest najbardziej sztywny ze wszystkich butów do narciarstwa biegowego. W trakcie narciarstwa w stylu łyżwowym jedną z najistotniejszych rzeczy jest zmaksymalizowanie transferu mocy z butów do nart. Dzięki sztywnemu designowi zminimalizowane jest tracenie energii, co zapewnia maksymalną prędkość.

Ponadto, należy zwrócić uwagę jakie wiązania posiadamy. Na rynku istnieją różne systemy wiązań, takie jak SNS, NNN oraz NIS. Wiązania Salomon SNS pasują do butów Salomon oraz Atomic, podczas gdy wiązania NNN oraz NIS pasują z butami Rossignol, Fischer, Alpina oraz Madshus. Informacje te są podane przy opisach poszczególnych produktów.

Więcej informacji o wyborze odpowiednich butów do narciarstwa biegowego znajdziesz w tym poradniku.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki