×
Menu

Mechanizmy Korbowe

  Filtr
Kolory
Marki
Korby długość/rodzaj
Suport rowerowy

Czym jest mechanizm korbowy BMX?

Korby BMX to metalowe ramiona, które łączą pedały rowerowe z suportem. Mechanizmy korbowe freestyle zostały zaprojektowane tak, aby być wytrzymałe i stanowią ważny element w umożliwieniu ruchu. W porównaniu z korbami do rowerów race BMX, które wykonane są z aluminium lub włókna węglowego, korby freestyle wykonane są ze stali lub materiału chromoly.

Jakie są rodzaje korb BMX?

Istnieją trzy główne typy korb do freestyle BMX: 1-częściowe, 2-częściowe i 3-częściowe. Jednoczęściowe korby są utrzymywane w miejscu dzięki łożyskom i są powszechnie spotykane w rowerach klasy podstawowej i starszych modelach. Dwuczęściowe korby wyposażone są w jedną śrubę i wrzeciono wbudowane w jedno z ramion korby, co czyni je łatwymi w montażu. 3-częściowe korby BMX to najczęściej wykorzystywany set-up mechanizmu korbowego w rowerach freestyle BMX. Ten rodzaj korby jest zwykle trochę cięższy i szerszy, lecz także solidniejszy od pozostałych rodzajów.

Zakup odpowiedniego rozmiaru korb i wrzecion

Większość ramion korby ma długość od 170mm do 175mm, jednak można znaleźć je w wersjach od 127mm do 190mm. Wybór konkretnej długości zależy od preferencji ridera. Dłuższe ramiona korby są popularne wśród riderów, którzy koncentrują się na trickach, podczas gdy krótsze ramiona lepiej sprawdzają się podczas jazdy ulicznej i po płaskich terenach.

Ważne jest również, aby zastanowić się, jaki rozmiar wrzeciona potrzebujesz. Wrzeciono to ośka znajdująca się na suporcie, na której mocowane są korby. Dostępne rozmiary tego elementu to 19mm, 22mm i 24mm. Wrzeciono o średnicy 19mm jest idealne do jazdy po rampach i szlakach, dobrze sprawdza się także podczas jazdy ulicznej. Model 22mm jest wytrzymalszy niż 19mm i znakomicie nadaje się do skoków i grindowania. Wrzeciono o średnicy 24mm zyskało na popularności w ostatnich latach, ten rozmiar wytrzyma nawet najbardziej ekstremalne tricki.

Na koniec ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrana korba jest kompatybilna z Twoimi pedałami i czy znasz rozmiar wykorzystywanego suportu.

Jeśli bardziej skłaniasz się ku wyścigowej jeździe na BMX, sprawdź nasze Korby Race BMX .

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki