×
Menu

Mechanizmy Korbowe

  Filtr
Kolory
Marki
Korby długość/rodzaj
Suport rowerowy

Czym jest mechanizm korbowy BMX?

Korby BMX to metalowe ramiona, które łączą pedały rowerowe z suportem. Mechanizmy korbowe freestyle zostały zaprojektowane tak, aby być wytrzymałe i stanowią ważny element w umożliwieniu ruchu. W porównaniu z korbami do rowerów race BMX, które wykonane są z aluminium lub włókna węglowego, korby freestyle wykonane są ze zwykłej stali lub stali Chromoly.

Jakie są rodzaje korb BMX?

Istnieją trzy główne typy korb do freestyle BMX: 1-częściowe, 2-częściowe i 3-częściowe. Jednoczęściowe korby są utrzymywane w miejscu dzięki łożyskom i są powszechnie spotykane w rowerach klasy podstawowej i starszych modelach. Dwuczęściowe korby wyposażone są w jedną śrubę i wrzeciono wbudowane w jedno z ramion korby, co czyni je łatwymi w montażu. 3-częściowe korby BMX to najczęściej wykorzystywany setup mechanizmu korbowego w rowerach freestyle BMX. Ten rodzaj korby jest zwykle trochę cięższy i szerszy, lecz także solidniejszy od pozostałych rodzajów.

Jak długie powinny być ramiona mojej korby BMX?

Ramiona korb BMX występują w różnych rozmiarach - od 125 mm do 190 mm. Większość riderów wybiera jednak korby o długości 170 mm lub 175 mm.

To, jaką długość ramion korby powinieneś wybrać, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Może to jednak znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia z jazdy. Jeśli zależy Ci na szybkiej jeździe, powinieneś wybrać korbę o długich ramionach. Jeśli bardziej kręci Cię jazda streetowa, wybierz krótszą korbę, która zapewni Ci więcej przestrzeni na nogi.

Na koniec ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrana korba jest kompatybilna z Twoimi pedałami i czy znasz rozmiar wykorzystywanego suportu.

Jeśli bardziej skłaniasz się ku wyścigowej jeździe na BMX, sprawdź nasze Korby Race BMX .

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki