×
Menu

Rolki i Wrotki

Warto wiedzieć

Rolki i wrotki dla każdego

W SkatePro znajdziesz rolki i wrotki dla dzieci, kobiet i mężczyzn w różnym wieku, o różnym stopniu zaawansowania. Rolki i wrotki są dostępne w różnych wersjach, zaprojektowane do różnych celów. Najbardziej popularnym modelem są łyżworolki, w których kółka są ustawione w linii. Jednakże, jest też dużo fanów wrotek, gdzie kółka są zamontowane tak jak przy deskorolce.

Rolki inline

Są różne rodzaje łyżworolek: do fitnessu, hokeja, prędkości, jazdy ulicznej czyli tak zwane rolki agresywne, a także free skates. Łyżworolki toczą się szybciej i oferują lepszą stabilność kierunkową niż wrotki. Jest również łatwiej utrzymać na nich równowagę, więc nie lecisz do przodu czy tyłu. Rolki są najbardziej popularne, jest to również kategoria, w której znajdziesz największy wybór zarówno modeli rolek jak i części do nich.

Wrotki

Wrotki są uważane przez wielu ludzi jako oryginalne rolki, które wciąż dają mnóstwo zabawy. Technika toczenia się rolek jest nieco inna i niektórzy uważają, że wrotki są łatwiejsze w kontroli. Wrotki znane są również jako quad skates lub retro skates, jako że były pierwsze na rynku. Niektórzy preferują jazdę na wrotkach, gdyż na nich właśnie zaczynali jako dzieci. Kwestia gustu i nostalgii. W środowisku sportowym Derby wrotki są podstawą, sprawdzą się również w tańcu i jeździe disco.

Jeśli nie jesteś pewny co do wyboru rolek lub wrotek, zachęcamy do przeczytania o różnych typach rolek w naszym Przewodniku Kupna Rolek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki