×
Menu

Jakie rolki/wrotki powinienem wybrać?

Wybór rolek i wrotek zależy od ich przeznaczenia. Poniżej znajdziesz nasz opis różnych typów (rolki fitness, standardowe, do jazdy szybkiej, aggressive, freeskate oraz wrotki roller derby), aby pomóc Ci wybrać odpowiedni sprzęt, którym będziesz się cieszył przez długi czas.

Różne typy rolek i wrotek mają określone przeznaczenie. Niektóre są odpowiednie do typowej jazdy z elementami ćwiczeń czy zwykłej przejażdżki (np. rolki fitness oraz standardowe rolki), inne są przeznaczone do bardziej zaawansowanej jazdy i/lub zawodów (np. jazda szybka, rolki aggressive, freeskate oraz wrotki derby). W tym poradniku znajdziesz opis różnego rodzaju sprzętu - sprawdź poniżej informacje o poszczególnych rodzajach rolek i wrotek.

Rolki fitness / inline

Rolki fitness są odpowiednie do ćwiczeń i przejażdżek. Cechują się dużą wygodą i oddychalnością, dzięki czemu są idealne do krótkich i długich przejażdżek. Rolki fitness inline łączą trening z dobrą zabawą, ponadto są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Dostępne są w wielu kolorach i wzorach.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku rolek fitness

Wrotki

Niektóre wrotki są odpowiednie do tańca, jak również standardowej jazdy, podczas gdy inne są odpowiednie do ćwiczeń, przemieszczania się i dłuższych przejażdżek. Wrotki quad skates mają klasyczny wygląd z czterema kółkami, lecz z większą stabilnością dzięki szerszemu baseplate. Wrotki mają wiele wzorów i wersji retro, które przywołują u dorosłych przyjemne wspomnienia z dzieciństwa. Są one odpowiednie dla użytkowników w każdym wieku.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku do wrotek

Rolki do jazdy szybkiej

Rolki do jazdy szybkiej są odpowiednie dla doświadczonych zawodników, szukających dużych prędkości. Zazwyczaj jeździ się drużynowo lub bierze udział w zawodach. W jeździe szybkiej wyniki są wszystkim, więc rolki są tak zaprojektowane, by uzyskiwać jak najlepsze czasy.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku rolek do jazdy szybkiej

Rolki agresywne inline

Jeśli chcesz wykonywać triki i ewolucje, to musisz poszukać rolek agresywnych inline. Przeznaczone są one do jazdy w skateparkach i po ulicy, gdzie możesz wykonywać różne ewolucje i skoki przy pomocy przeszkód. Rolki agresywne są odpowiednie dla doświadczonych zawodników.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku rolek agresywnych

Rolki freeskate / miejskie

Jeśli szukasz sprzętu do jazdy miejskiej lub slalomu freestyle, powinieneś wybrać rolki typu freeskate. Są wykonane w ten sposób, by ułatwić radzenie sobie z ostrymi zakrętami, spotykanymi w środowisku miejskim i w trakcie slalomu. Są bardzo zwrotne, zazwyczaj nie posiadają hamulca. Rolki freeskate wykorzystywane są również do wykonywania trików w środowisku miejskim. Są odpowiednie dla bardziej doświadczonych użytkowników. Ponadto, jeśli ważysz więcej niż 100 kg i chcesz rolek do ćwiczeń czy po prostu dobrej zabawy, lepszym wyborem będą rolki freeskate, zamiast rolek fitness.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku rolek freeskate

Wrotki roller derby

Wrotki roller derby przeznaczone są do kontaktowej dyscypliny zespołowej, odbywającej się w hali, zwanej roller derby. Dobre wrotki tego typu są zwrotne, abyś mógł wykonywać ostre skręty i poruszać się z dużą zwinnością. Ponadto, sama dyscyplina roller derby charakteryzuje się kolorowym strojami, noszonymi przez zawodników.

Przeczytaj więcej w naszym poradniku wrotek roller derby

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.

Produkty

SkatePro