MENU
×

Przewodnik do rolek agressive

Tu znajdziesz wytłumczenie większości najważniejszych terminów w rolkach aggressive.

But i Cuff

But może być albo miękki albo twardy, w zalezości czy powłoka buta jest plastikowa czy materiałowa (Niektóre marki łączą oba materiały). Twardy but daje większą ochronę stopy, miękki jest lżejszy i bardziej elastyczny. W twardych butach cuff (plasitkowa cholewka, spójrz na rysunek poniżej) może być wymieniana a niektóre twarde buty są nawet pokryte skórą, dla lepszego wyglądu.

Szyny i kółka

Istnieją 3 sposoby połączenia szyny i kółek:

1: Flat Rocker: Szyna + 4 klasyczne kółka.
2: Anti rocker: Szyna + 2 klasyczne kółka + 2 kółka do grindowania
Kółka do grindowania są mniejsze i wyjątkowo twarde oraz nie sa używane do samej jazdy.
Montuje się je zamiast dwóch środkowych kółek.

3: Freestyle: Szyna freestyle i dwa klasyczne kółka. Brak kółek po środku, zamiast nich powierzchnia (plate) do grindowania. To ustawienie pomaga w grindowania po szerszych nawierzniach. Niektóre marki zaczęły produkować amortyzujące szyny z zawieszeniem (suspension frames).

Plates

Szyna i plate (dolna część buta, podeszwa) są najbardziej wrażliwą i podatną na uszkodzenia częścią rolek podczas grindowania. W większości rolek szyna i plate moga być wymienione. Niektóre modele posiadają tylko jeden duży plate, inne moga ich mieć kilka, tzw. royal plate lub soul plate. Royal plate montowany jest po środku podeszwy, soul plate montowane są z przodu i z tyłu.

Zobacz nasz szeroki wybór Rolek aggressive

Przewodnik: Kupowanie rolek

Produkty

Popularne produkty

';