×
Menu

Obręcze BMX

  Filtr
Marki
Średnica koła

Czym Są Obręcze Freestyle BMX?

Obręcze kół do jazdy na BMX to metalowe ramy znajdujące się na zewnątrz koła, które utrzymują opony na miejscu. Element ten jest połączony z rowerem za pomocą szprych biegnących od obręczy do piasty przez środek koła. Obręcze są produkowane z aluminium, stali lub jeszcze bardziej ekskluzywnych materiałów, takich jak włókno węglowe.

Jakiego Rozmiaru Obręczy BMX Potrzebuję?

Najpopularniejszy rozmiar felg freestyle BMX to 20 cali. Jest to średnica koła spotykana w standardowych i pro modelach BMX i świetnie sprawdzi się dla dorosłych i starszych dzieci. Mniejsze rozmiary obręczy, takie jak 18, 16 i 14 cali, dedykowane są dla mniejszych rowerzystów. Sprawdź naszą Tabelę Rozmiarów BMX Freestyle, aby sprawdzić, jaki rozmiar kół/obręczy polecamy, biorąc pod uwagę wiek i wzrost rowerzysty.

Felgi BMX występują w różnych szerokościach, która z reguły mieści się w przedziale 30-36 mm. Najpopularniejszy rozmiar to 32 mm, ale niektórzy sportowcy wolą węższe modele, aby zmniejszyć wagę kompletu, lub szersze, aby zwiększyć jego stabilność.

Liczba szprych, jaką znajdziemy na obręczy BMX, wpłynie na wagę i wytrzymałość koła. Spośród dostępnych opcji, wersja 36-szprychowa jest najbardziej popularna i świetnie sprawdzi się do jazdy freestyle. Więcej szprych przekłada się na większą siłę, więc bardziej zaawansowani lub ciężsi rowerzyści pomogą rozważyć obręcze, które pomieszczą więcej szprych - popularnym wyborem jest 48.

Obręcze BMX Jednościenne i Dwuścienne

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć przy zakupie felg, jest to, czy kupić felgi typu single wall, czy double wall. Dwuścienne modele są uważane za bardziej wytrzymałą opcję, dzięki czemu idealnie sprawdzą się do jazdy freestyle. Felgi te zapewniają również świetny stosunek wytrzymałości do masy. Jednościenne wersje są zwykle bardziej przystępną cenowo opcją, nadają się one głównie do wyścigowych BMX.

Ponieważ obręcze BMX nie zawsze są oferowane z piastami, szprychami i osprzętem, możesz sprawdzić naszą kolekcję tych elementów tutaj: Piasty - BMX i Części - Freestyle.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki