×
Menu

Hulajnogi dla dorosłych i hulajnogi z dużymi kółkami

  Filtr
Marki
Całkowita wysokość
Średnica koła
Maksymalna waga użytkownika

Warto wiedzieć

Hulajnoga z dużymi kołami dla dorosłych i nastolatków

Istnieje wielu producentów hulajnóg z dużymi kółkami, które przeznaczone są dla dorosłych. Na tej stronie zebraliśmy najlepsze i najciekawsze w naszej opinii modele. Oczywiście nastoletnie osoby również mogą z powodzeniem używać hulajnóg z tej kategorii.

Budowa hulajnogi dla dorosłych

Konstrukcja hulajnogi dla dorosłych jest trochę inna niż hulajnogi dziecięcej, by zapewnić jak największy komfort podczas jazdy. Oprócz większych kółek, hulajnoga dla dorosłych posiada przeważnie możliwość regulacji wysokości, a sam blat jest dłuższy i szerszy. Na stronie każdego modelu hulajnogi możesz znaleźć specyfikacje dotyczące rekomendowanej wagi użytkownika.

Zalety hulajnogi z dużymi kołami

Dorośli zazwyczaj używają hulajnogi do przemieszczania się po mieście. W takim przypadku duże kółka sprawdzają się dużo lepiej, bo hulajnoga jest dużo stabilniejsza i mniej wrażliwa na nierówności na drodze. Poza tym większe kółka są po prostu szybsze, co oznacza użycie mniejszej energii do odpychania się. Dla dorosłych zawsze polecamy kółka o średnicy przynajmniej 150 mm.

Hulajnogi składane

Hulajnoga składana może okazać się dobrym wyborem, jeżeli musisz ją zabrać ze sobą do pociągu, auta czy do pracy. Złożenie hulajnogi zajmuje kilka sekund, a sama hulajnoga jest wtedy bardzo poręczna, bo kierownica działa wtedy jak rączka. Jeśli jednak chcesz mieć hulajnogę, która ma być gotowa do jazdy przez większość czasu, zastanów się, czy nie lepiej zdecydować się na model z nóżką.

Modele składane mogą się wydawać trochę bardziej wrażliwe na nierówności na drodze oraz mniej wytrzymałe niż wersje jednoczęściowe. Nie będzie to problemem, jeśli będziesz przestrzegał maksymalnej wagi użytkownika rekomendowanej przez producenta hulajnogi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki