×
Menu

Klister do nart biegowych

  Filtr
Marki
Temperatura

Smar Klister do kick zone

Kick zone to obszar narty, który dociskasz do śniegu przy odepchnięciu. Na większości nart zaczyna się pod piętą buta narciarskiego i ciągnie się 40 - 50 cm w kierunku czubka narty. Kick zone nie powinien dotykać śniegu, gdy jedziesz bez odpychania się. W przeciwnym wypadku niepotrzebne tarcie sprawia, że tracisz więcej energii niż to potrzebne.

Smar klister używany jest, gdy trasy są zbyt śliskie, by zastosować standardowy smar do łapania przyczepności w śniegu. Klister jest nakładany zamiast regularnego smaru do trzymania, jego konsystencja mocno przypomina klej. Można powiedzieć, że smar klister powinno się stosować z delikatnym respektem, powinien być zarezerwowany na warunki z wyższą temperaturą. Świetnie się również sprawdza w warunkach, gdzie śnieg najpierw się roztopił, a następnie ponownie zamroził.

Klister SkiGo to dobry wybór

Przed rozpoczęciem używania klisteru ważne jest, byś miał metodę usuwania i zapobiegania, by znalazł się on na wszystkim wokół. Może on być klejącym się piekłem, lecz wbrew pogłoskom i strasznym historiom, smar klister to tak naprawdę twój przyjaciel, a gdy śnieg zacznie się topić na wiosnę, to dzięki niemu możesz przedłużyć sezon o kilka dni lub tygodni.

Jak można zauważyć, mamy w ofercie wiele różnych smarów klister od firmy SkiGo. Wierzymy, że SkiGo produkuje jedne z najlepszych smarów Klister, z tego powodu zaufaliśmy tej firmie.

SkatePro