×
Menu

Skimboardy

  Filtr
Marki
Rozmiar
Długość
Sugerowana waga użytkownika

Warto wiedzieć

Podstawy skimboardingu

Skimboarding, nazywany również skimmingiem, to sport pełen akcji, podczas którego używa się skimboardu aby odbić się od brzegu, popłynąć po tafli wody, złapać falę i wrócić na niej z powrotem na plażę. Możesz również pływać po płytkich przybrzeżnych wodach bez fal, co przypomina flatland skimming.

Dlatego też skimboardingu nie chodzi jedynie o łapanie fali; istnieje flatland skimboarding, w którym pływa się na spokojnej tafli wody bez fal. Dzięki temu skimboarderzy mogą wykonywać niesamowite triki, np. ollie, shove i kick flip, które są znane w świecie jazdy na deskorolce. Co więcej, używają również flyoutów do wykonywania trików.

Co to jest skimboard

Skimboard pod wieloma względami przypomina deskę do surfowania bez płetw i leashu. W tej kategorii znajdziesz wiele skimboardów o wielu designach i w wielu kolorach, wykanane z takich materiałów jak drewno, włókno szklane i włókno węglowe.

Deska skimboard i ślizganie się po wodzie

Prędkość to słowo-klucz. Im szybciej biegniesz, tym większą wyporowość uzyskasz, bo deska dłużej zostaje na powierzchni wody. Spójrzmy na aquaplanning podczas jazdy samochodem - jeśli wjedziesz w kałużę wody z dużą prędkością, samochód będzie się "unosił" na jej powierzchni, a nie przez nią przejedziesz.

Jeśli więc chcesz mieć większy slide podczas skimboardingu, postaw na prędkość.

Po płytkiej wodzie łatwo jest skimować, bo są w niej małe turbulencje, które naturalnie unoszą deskę, dzięki czemu nie tonie. Ponieważ deska jest blisko ziemi, gdy narusza wodę ziemia wypycha wodę do góry. Prawa fizyki będą po Twojej stronie.

Ten sport wodny sprawia ogromną przyjemność i warto spróbować w nim swoich sił.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki