MENU
×

Skimboards

  Filtr
Marki
Rozmiar

Podstawy skimboardingu

Skimboarding, nazywany również skimmingiem, to sport pełen akcji, podczas którego używa się skimboardu aby odbić się od brzegu, popłynąć po tafli wody, złapać falę i wrócić na niej z powrotem na plażę.

Ale w skimboardingu nie chodzi jedynie o łapanie fali; istnieje flatland skimboarding, w którym pływa się na spokojnej tafli wody bez fal. Dzięki temu skimboarderzy mogą wykonywać niesamowite triki, np. ollie, shove i kick flip, które są znane w świecie jazdy na deskorolce. Co więcej, używają również flyoutów do wykonywania trików.

skimboard

Skimboard pod wieloma względami przypomina deskę do surfowania bez płetw i leashu. W tej kategorii znajdziesz wiele skimboardów o wielu designach i w wielu kolorach, wykanane z takich materiałów jak drewno, włókno szklane i włókno węglowe.

Wiele skimboardów w tej kategorii posiada uniesiony nose lub rocker. Rockery w skimboardach dzielą się na trzy główne rodzaje.

constant rocker

Oznacza, że deska posiada stałe zakrzywienie od nose'a do taila, które zapewnia użytkownikowi lepszą kontrolę na wodach z dużymi falami i na stromych stokach.

hybrid rocker

To kolejny popularny rodzaje rockera. Posiada zakrzywienie na spodzie, które ciągnie się przez ok. 3/4 długości deski, a reszta deski (pozostała płaska część) to zazwyczaj tail. Taki design zapewnia świetną prędkość i kontrolę na mniejszych falach. To główny typ rockera do użytku w stylu flatland.

tradycyjny rocker

Ten typ rockera jest kompletnie płaski w każdym miejscu oprócz nose'a. Tradycyjny rocker jest zazwyczaj używany w miejscach, w których fale są daleko.

';