MENU
×

Buty do nart biegowych - styl łyżwowy

Buty do stylu łyżwowego są najsztywniejsze

Buty do biegu narciarskiego w stylu dowolnym różnią się od klasycznych butów biegowych ich sztywniejszą konstrukcją. Powodem tego wzoru jest inny styl poruszania się podczas jazdy, który ma duży wpływ na kostki. Dlatego też posiada usztywnienie kostki z włókna węglowego lub plastiku. Jest również wyposażony w sztywniejsze podeszwy, dzięki czemu łatwiej osiągnąć dużo energii podczas odepchnięcia.

Można powiedzieć, że buty do stylu łyżwowego są dużo bardziej sztywne od butów klasycznych, praktycznie niemożliwe jest znalezienie modelu, który jest zbyt sztywny. Mając to na uwadze, nadal bardzo ważne jest, by wybrać buty idealnie dopasowane do stopy. Niektóre modele są trochę szersze, dzięki czemu są idealne dla osób, których stopy nie mają standardowego kształtu i wymiarów.

Do narciarstwa biegowego i nartorolkarstwa

Niektóre z naszych butów do stylu łyżwowego mogą być używane do narciarstwa biegowego i nartorolkarstwa. Oznacza to, że dostajesz podwójną wartość i możesz używać ich cały rok - zakładając, że jesteś fanem narciarstwa biegowego i nartorolkarstwa. Jeśli zdecydujesz się na trenowanie i dopracowywanie swojej formy latem na nartorolkach, to będzie to miało zauważalny wpływ na styl łyżwowy zimą.

';