×
MENU

Hulajnogi

Warto wiedzieć

Hulajnoga na każdą okazję

Jazda na hulajnodze stała się popularnym sportem, przez co wybór hulajnóg i ich części bardzo wzrósł w ostatnich latach. Ze względu na wzrost popularności hulajnogi wyczynowej, jest wiele profesjonalnych hulajnóg i oddzielnych części wysokiej jakości, ale na rynku wciąż można znaleźć tańsze hulajnogi słabszej jakości.

Są 3 rodzaje hulajnóg: wyczynowe, te służące do transportu, a także i takie, które służą do zabawy.

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnogi wyczynowe są używane w skateparkach, obszarach miejskich jak i na parkingach. Jest to sport intensywny i techniczny, przez co sprzęt jest poddany dużej presji i częstemu użyciu. Aktualnie wybór hulajnóg wyczynowych jest bardzo szeroki, żadna hulajnoga nie jest wieczna, ale obecnie są one bardzo wytrzymałe. Są wzmocnione i zaprojektowane w taki sposób, aby były trwałe. Dostępny jest też szeroki wybór osobnych części, tak aby zbudować własną wymarzoną hulajnogę. Złożone hulajnogi zwykle są połączeniem części różnych marek i są zmontowane przez ekspertów w tej dziedzinie sportu.

Hulajnogi z dużymi kołami

Dla transportu polecamy hulajnogi z dużymi kołami (120 mm lub większe). Kółka są zwykle zaprojektowane do użycia przez dorosłych, ale mogą być również używane przez dzieci. Zwykle hulajnogi te mogą być składane, przez co są łatwiejsze w przewożeniu ich np. w pociągu, do szkoły czy pracy. Duże koła są mniej czułe na nierówności na drogach, są stabilniejsze i szybciej się toczą w porównaniu do mniejszych kółek. Na rynku dostępne są hulajnogi, których kółka wykonane są z plastiku i tych modeli radzimy unikać. Plastikowe kółka gorzej się toczą i szybciej ulegają uszkodzeniom.

Hulajnogi standardowe

Hulajnogi zostały odkryte na nowo na końcu lat 90, kiedy to nowy rodzaj hulajnogi został wykonany z aluminium. Mogą być składane i ogólnie są bardziej praktyczne. Ich jakość jest bardzo zróżnicowana, więc jeśli zdecydujesz się na kupno hulajnogi w supermarkecie czy sklepie z zabawkami, zawsze zwróć uwagę na jej jakość. W SkatePro staramy się unikać sprzedaży słabej jakości hulajnóg.

Aby dowiedzieć się więcej o hulajnogach, przeczytaj przewodnik kupna hulajnogi.