×
Menu

Hulajnogi

Warto wiedzieć

Hulajnoga na każdą okazję

Wiele zmieniło się od lat późnych 90., gdy "nowoczesne" hulajnogi wykonane z aluminium weszły na rynek. Były składane i bardzo praktyczne, co sprawiło, że stały się niesamowicie popularne.

Jednak wraz ze wzrostem popularności wykonywania trików na hulajnodze branża hulajnogowa zauważyła zapotrzebowanie na hulajnogi wyczynowe, stworzone z myślą o wykonywaniu trików w skate parkach i na ulicy.

Dzisiejsze hulajnogi są nieporównywalne z modelami z tamtych czasów, zarówno pod względem jakości, jak i rozwiązań technologicznych.

Na ulicach nadal możesz zaobserwować składane i regulowane hulajnogi, które stanowią popularny środek lokomocyjny do przemieszczania się po mieście. Jeśli chodzi o hulajnogi wyczynowe przeznaczone do trików, to marki, które sprzedajemy, wykonują wysokiej jakości kompletne hulajnogi oraz części do hulajnóg, które spełniają oczekiwania wszystkich użytkowników, od początkujących po profesjonalnych atletów.

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnogi wyczynowe, nazywane również hulajnogami do trików, są używane w skate parkach, na obszarach miejskich oraz na parkingach. Jest to sport intensywny i techniczny, przez co sprzęt jest poddany dużej presji i częstemu użyciu. Każda hulajnoga w którymś momencie musi się rozpaść, ale obecne modele są niezwykle wytrzymałe, a ich wybór jest bardzo szeroki. Są wzmocnione i zaprojektowane w taki sposób, aby były trwałe. Znajdziesz również wiele customowych części, z których możesz zbudować własną wymarzoną hulajnogę. Złożone hulajnogi custom składają się zazwyczaj z części różnych marek i są składane przez ekspertów.

Hulajnogi z dużymi kołami

Do celów transportowych polecamy hulajnogi z dużymi kołami (120mm lub większe). Są one zazwyczaj stworzone z myślą o dorosłych, ale mogą być również używane przez dzieci. Często bywają składane, co ułatwia ich przewożenie w pociągu oraz przechowywanie w szkole czy w pracy. Duże koła są mniej czułe na nierówności na drogach, są stabilniejsze i szybciej się toczą w porównaniu do mniejszych kółek. Na rynku nadal dostępne są hulajnogi, których kółka wykonane są z plastiku. Radzimy unikać tych modeli. Plastikowe kółka gorzej się toczą i szybciej ulegają uszkodzeniom.

Aby dowiedzieć się więcej o hulajnogach, przeczytaj Przewodnik Kupna Hulajnogi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki