MENU

Hulajnogi

Jazda na hulajnodze stała się popularnym sportem, przez co wybór hulajnóg i ich części bardzo wzrósł. Ze względu na wzrost trendu hulajnogi wyczynowej, jest wiele profesjonalnych hulajnóg i oddzielnych części wysokiej jakości, ale na rynku wciąż można znaleźć tańsze hulajnogi słabszej jakości.

Są 3 rodzaje hulajnóg: wyczynowe, te służące do transportu, a także i takie, które służą do zabawy.

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnogi wyczynowe są używane w skateparkach, obszarach miejskich jak i parkingach. Jest to sport intensywny i techniczny, przez co sprzęt jest poddany dużej presji i częstemu użyciu. Aktualnie wybór hulajnogów wyczynowych jest bardzo szeroki, żadna hulajnoga nie jest wieczna, ale obecnie są one bardzo wytrzymałe. Są wzmocnione i zaprojektowane w sposób, aby były trwałe. Dostępny jest też szeroki wybór osobnych części, tak aby zbudować własną wymarzoną hulajnogę. Złożone hulajnogi zwykle są połączeniem części różnych marek i są zmontowane przez ekspertów w tej dziedzinie sportu.

Hulajnogi z dużymi kołami

Dla transportu polecamy hulajnogi z dużymi kołami (120 mm lub większe). Kółka są zwykle zaprojektowane do użycia przez dorosłych, ale mogą być również używane przez dzieci. Zwykle hulajnogi te mogą być składane, przez co są łatwiejsze w przewożeniu ich np. w pociągu, do szkoły czy pracy. Duże koła są trwalsze na nierówności na drogach, są stabilniejsze i szybciej się toczą. Na rynku dostępne są hulajnogi, których kółka wykonane są z plastiku i tych modeli radzimy unikać. Plastikowe kółka gorzej się toczą i szybciej ulegają uszkodzeniom.

Hulajnogi ogólne

Hulajnogi zostały odkryte na nowo na końcu lat 90, kiedy to nowy rodzaj hulajnogi został wykonany z aluminium. Od tego czasu nie nastąpił żaden inny ich rozwój. Mogą być składane, lub ogólnie bardziej praktyczne czy efektywne. Ich jakość jest bardzo zróżnicowana, więc jeśli zdecydujesz się na kupno hulajnogi w supermarkecie czy sklepie z zabawkami, zawsze zwróć uwagę na jej jakość.

W SkatePro staramy się unikać słabej jakości hulajnóg.

Prosimy, przeczytaj również przewodnik kupna hulajnogi.

';