×
Menu

Systemy Kompresji do Hulajnogi Wyczynowej

  Filtr
Marki
Rodzaj kompresji
Wewnętrzna średnica obejmy
Wewnętrzna średnica kierownicy

Warto wiedzieć

Czym jest system kompresji w hulajnodze?

System kompresji w hulajnodze wyczynowej to miejsce, w którym łączą się ze sobą deck, kierownica oraz widelec. Jego główną funkcją jest bezpieczne połączenie kierownicy i widelca oraz upewnienie się, że kierownica jest właściwie zamocowana. Pozwala on zminimalizować luzy i niepożądane ruchy poszczególnych elementów oraz zapewnia płynny obrót kierownicy.

Każda hulajnoga wyczynowa musi być zaopatrzona w system kompresji, więc przy jego wyborze powinieneś upewnić się, że będzie on kompatybilny z Twoją kierownicą i widelcem. Na wybór konkretnego systemu kompresji do hulajnogi wpływ mają takie czynniki jak Twój styl jazdy i indywidualne preferencje.

W tej kategorii znajdziesz różne kompletne zestawy kompresji, śruby kompresyjne i adaptery do konwersji systemów kompresji. By dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda i jak działa kompresja do hulajnogi, sprawdź zdjęcia i materiały wideo w poradniku Kupowanie Systemu Kompresji.

Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi systemami kompresji do hulajnogi?

system kompresji hic

HIC to skrót od Hidden Integrated Compression. To jedno z pierwszych rozwiązań, które pojawiło się na rynku. Jest cenione ze względu na swoją niezawodność, niską wagę i łatwość w konserwacji. By zamontować system kompresji do hulajnogi, będziesz potrzebował kierownicy Oversized (35 mm) oraz odpowiedniego shima. Niektóre zestawy kompresji HIC zawierają shim.

system kompresji ihc

IHC (Internal Hidden Compresion) to mniejsza i lżejsza wersja systemu kompresji HIC. W przeciwieństwie do innych systemów kompresji kompresja IHC jest niejako wbudowana w widelec, co sprawia, że pozostaje mniej elementów do zmontowania. System kompresji IHC jest kompatybilny z kierownicami aluminiowymi (przy wykorzystaniu zacisku Oversized) oraz ze standardowymi kierownicami stalowymi (o wewnętrzenej średnicy 28 mm) z wykorzystaniem shima i standardowego zacisku.

system kompresji scs

SCS (Standard Compression System) to najbardziej wytrzymały system kompresji dostępny na rynku. Zawdzięcza to wykorzystaniu poczwórnych zacisków oraz kierownic nieposiadających nacięcia. Jeśli posiadasz kierownicę ze slitem, możesz wykorzystać specjalny adapter, który go wyeliminuje. Większy zacisk dodaje hulajnodze nieco wagi, jednak jest ceniony przez wielu riderów nie tylko ze względu na swoją solidność, ale również atrakcyjny wygląd.

system kompresji ics

ICS to skrót od Inverted Compression System, czyli Odwrócony System Kompresji. Jego nazwa bierze się stąd, że śruba kompresyjna jest montowana w widelec od spodu i wkręca się w starnut, który znajduje się we wnętrzu kierownicy. System kompresji ICS jest kompatybilny tylko ze standardowymi kierownicami posiadającymi nacięcie. ICS jest bardzo lekki i można go używać zarówno ze stalowymi, jak i aluminiowymi kierownicami.

Inne części, które muszą być kompatybilne z posiadanym przez Ciebie systemem kompresji, to widelec i kierownica. Jeśli myślisz o ich wymianie, sprawdź oferowane przez nas Widelce do Hulajnogi Wyczynowej oraz Kierownice do Hulajnogi Wyczynowej.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki