×
Menu

Narty biegowe backcountry

  Filtr
Marki
Długość
Woskowanie
Rodzaj nart

Warto wiedzieć

Narty backcountry są szerokie

Po sesji lub dwóch na alpejskim stoku niektórzy pragną odkryć jazdę backcountry - lub BC, jak jest często nazywana. W BC masz możliwość odczuć na własnej skórze piękno nietkniętego krajobrazu na zupełnie nowym poziomie. Piękne kępy drzew, nietknięty śnieżne poduchy i śnieżnobiały puch - ten rodzaj jazdy na nartach umożliwia rozkoszowanie się urokami natury.

Narty cross country backcountry cechuje szerszy design, dzięki czemu są odpowiednie do takiego rodzaju jazdy. Narty przełajowe są optymalne do jazdy zarówno po miękkim śniegu, jak i po twardych/zlodowaconych powierzchniach.

Szerszy design nart backcountry sprawia, że Twój ciężar ciała rozkłada się równomiernie na dużym obszarze, co zmniejsza niebezpieczeństwo upadku podczas jazdy po miękkim śniegu. Jednak problem może stwarzać złapanie równowagi na nartach backcountry, bo mają stalowe krawędzie, które zapewniają lepszą przyczepność na twardych powierzchniach. Do niektórych nart backcountry dołączono kawałki materiału nazywane osłonkami (skin), stosowane zamiast wosku narciarskiego. Osłonki to samoprzylepne paski tkaniny, które zabezpieczają przed ześlizgiwaniem się do tyłu.

Narciarstwo backcountry z wyciągiem czy bez?

Narciarstwo backcountry można podzielić na dwie główne kategorie:

backcountry Z WYCIĄGIEM

Ten rodzaj jazdy backcountry odbywa się w górach, na które można wjechać wyciągiem lub kolejką. Często jest określane mianem “side-country” i “slack-country”. Jazda poza stokiem jest zdecydowanie bardziej niebezpieczna niż standardowa jazda po stoku, nawet jeśli znajdujesz się blisko kurortu.

PRAWDZIWE backcountry

Charakteryzuje je samodzielna wspinaczka na szczyt bez pomocy wyciągu i limitowany dostęp do infrastruktury narciaskiej. Prawdziwa jazda backcountry jest przeznaczona dla prawdziwego odkrywcy. Chociaż jesteś sam lub z małą grupą przyjaciół, to jazda backcountry nie musi być ekstremalna. Jednak zawsze zalecamy zabranie ze sobą na jazdę backcountry nadajnika ratunkowego na wypadek lawiny.

Zobacz naszą ofertę sprzętu lawinowego.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki