×
Menu

Wiązania do nart biegowych

Wybierz wiązania do nart biegowych kompatybilne z Twoimi butami

Wybierając zestaw wiązań do nart biegowych należy zwrócić uwagę na to, jakim typem narciarza cross country jesteś i jakie posiadasz buty narciarskie. Wszystko to sprowadza się do trzech kategorii i typów wiązań: klasycznych, łyżwowych i backcountry.

Co więcej, różne buty mają również różne podeszwy, co sprawia, że są kompatybilne jedynie z określonymi wiązaniami. Koniecznie trzeba to wziąć pod uwagę wybierając parę wiązań do nart biegowych.

Wybrać NNN czy SNS?

W wiązaniach NNN (New Nordic Norm) but jest przyczepiony do wiązań jedynie z przodu, co umożliwia jazdę z wolną piętą. Wiązania NNN są łatwe w użyciu i zapewniają świetną elastyczność.

Drugi z systemów wiązań to SNS (Salomon Nordic System) opracowany przez firmę Salomon. W tym setupie płaska poprzeczka utrzymuje but ciasno w wiązaniu, ale mimo tego system umożliwia narciarzowi łatwe wpięcie się i wypięcie. Podobnie jak w systemie NNN pięta jest wolna, co zapewnia świetną elastyczność. Wiązania SNS to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zoptymalizować jazdę downhill.

Co więcej, niektóre z naszych wiązań SNS są kompatybilne z systemem NNN. Szukaj w opisie produktu słowa "prolink".

Nadchodzi zima - z nowym zestawem wiązań

W przeszłości standardy NNN i SNS dominowały na rynku. Jednak teraz wygasł już patent na system NNN, który posiadał Rottefella. W wyniku tego Salomon przedstawił system Prolink, a niedługo możemy również mieć okazję zobaczyć na rynku nowych graczy. Dwie duże i bardzo znane marki, Fischer i Rossignol, przedstawiły już nowy system wiązań Turnamic.

Łatwość zapinania oraz odpinania butów w jednym miejscu oraz sprawna regulacja wiązań to cechy, które sprawiają, że Turnamic zyskuje na popularności. Gdy but jest już przytwierdzony, w łatwy sposób możesz dokonać regulacji wiązań poprzez naciśnięcie przycisku bez potrzeby używania narzędzi. Dodatkowo wiązania Turnamic przytwierdzone są tylko w jednym miejscu (system Flowflex), co zapewnia dobrą giętkość nart.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki