MENU

Wiązania snowboardowe

  Filtr
Marki
Rozmiar
System wiązań
Hi Back wysokość

Wiązania snowboardowe są ważną częścią zestawu snowboardowego, ponieważ utrzymują Twoją stopę w miejscu. To dzięki wiązaniom, zapewnione jest wsparcie i sztywność z powodu łyżki wiązania snowboardowego oraz baseplate, który jest na spodzie wiązania. Większość wiązań snowboardowych są tradycyjnymi dwu-pasmowymi zestawami (z taśmą na kostkę i kubkami na palce). Jest możliość przystosowania łyżki wiązania snowboardowego oraz obrotowy dysk w środku baseplate, do którego przymocowane jest wiązanie.

System wiązania snowboardu

Wszystkie snoboardy mają wcześniej wykonane otwory na śruby. Większość marek produkujących wiązania snowboardowe, produkują snowboardy, które mają 4 otwory na śruby (system standardowy). Wyjątkiem jest są snowboardy Barton, które mają dwa otwory (slider-channel) na większości swoich modeli (również zwane EST). To daje nieograniczoną ilość możliwości. Upewnij się, że wiesz, który system potrzebujesz do swojego snowboardu. Większość wiązań ma kilka różnych dysków, aby pasowały do różnych wiązań.

Wiązania snowboardowe

Wystepują trzy rodzaje tasiem:

  • Toe cap strap na początku buta zapewnia komfort i stabilność. Pomaga również utrzymać stopy w miejscu, ze względu na kubki, w jakich umiejscowione są palce.
  • Tradycyja taśma na palce jest często uważana za tanie wiązanie, które zaledwie utrzymuje buty snowboardowe w miejscu. Nie może być użyta tak jak toe cap strap.
  • Taśma na kostkę służy do bezpiecznego utrzymania stopy w miejscu. Taśma jest większa i miększa i odgrywa ważną rolę wiązania snowboardowego.

Baseplate i łyżka wiązania snowboardowego

Łyżka wiązania i baseplate transferują energię z Twoich ruchów do deski. Sztywniejsza łyżka daje daje szybszy i bardziej bezpośredni grip, ale również może powodować zmęczenie i skurcze nóg, więc jeśli jesteś nowy w tym sporcie lub nie masz zbyt dużego w nim doświadczenia, powinieneś wybrać łagodniejszą łyżkę.

Rozmiar wiązań snowboardowych

Rozmiar Twoich wiązań powinien pasować rozmiarowi buta snowboardowego i zwykle są dostępne w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Dobrze dopasowany rozmiar będzie bezpiecznie utrzymywać wiązanie i but. Ogólna zasada, kiedy wybierasz rozmiar wiązania:

  • Mały = Męski : rozmiar 36-41, damski: rozmiar 34-36.5
  • Średni = Męski : rozmiar 41-44, damski: rozmiar 36.5-40
  • Duży = Męski : rozmiar 43+, damski: rozmiar 40+

Jesli taśmy nie są perfekcyjnie dopasowane, kiedy je otrzymasz, nie ma powodu do obaw: jest możliość ich dopasowania. Najważniejszą rzeczą jest, aby Twoj buty pasowały do wewnętrznej szerokości kubków na pięty.

';