×
Menu

Wiązania snowboardowe

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
System wiązań
Płeć

Kupno najlepszych wiązań snowboardowych jest ważne, ponieważ utrzymują Twoją stopę w miejscu. To dzięki wiązaniom zapewnione jest wsparcie i sztywność z powodu łyżki wiązania snowboardowego oraz baseplate, który jest na spodzie wiązania. Większość wiązań snowboardowych to tradycyjne dwu-pasmowe zestawy (z taśmą na kostkę i kubkami na palce). Jest możliwość przystosowania łyżki wiązania snowboardowego oraz obrotowy dysk w środku baseplate, do którego przymocowane jest wiązanie.

Wybór najlepszego systemu wiązania snowboardowego

Wszystkie snowboardy mają wcześniej wykonane otwory na śruby. Większość marek, produkujących wiązania snowboardowe, produkuje snowboardy posiadające 4 otwory na śruby (system standardowy). Wyjątkiem są snowboardy Burton, które mają dwa otwory (slider-channel) na większości swoich modeli (również zwane EST). To daje nieograniczoną ilość możliwości. Upewnij się, że wiesz, który system potrzebujesz do swojego snowboardu. Większość wiązań ma kilka różnych dysków, aby pasowały do różnych wiązań.

Paski wiązań snowboardowych

Występują trzy rodzaje pasków:

  • Toe cap strap na początku buta zapewnia komfort i stabilność. Pomaga również utrzymać stopy w miejscu w okolicy pięty, ze względu na umiejscowienie na samym końcu buta.
  • Tradycyjny pasek na palce jest często uważany w tańszych wiązaniach, które zaledwie utrzymuje buty snowboardowe w miejscu. Nie może być użyta tak jak toe cap strap.
  • Pasek na kostkę służy do bezpiecznego utrzymania stopy w miejscu. Taśma jest większa i miększa i odgrywa ważną rolę wiązania snowboardowego.

Baseplate i łyżka wiązania snowboardowego

Łyżka wiązania i baseplate transferują energię z Twoich ruchów do deski. Sztywniejsza łyżka daje szybszy i bardziej bezpośredni grip, ale również może powodować zmęczenie i skurcze nóg, więc jeśli jesteś nowy w tym sporcie lub nie masz zbyt dużego w nim doświadczenia, powinieneś wybrać wiązania z bardziej miękkim flexem.

Rozmiar wiązań snowboardowych

Rozmiar Twoich wiązań powinien pasować do rozmiaru buta snowboardowego i zwykle są dostępne w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Dobrze dopasowany rozmiar będzie bezpiecznie utrzymywać wiązanie i but. Ogólna zasada, kiedy wybierasz rozmiar wiązania:

  • Mały = Męski : rozmiar 36-41, damski: rozmiar 34-36.5
  • Średni = Męski : rozmiar 41-44, damski: rozmiar 36.5-40
  • Duży = Męski : rozmiar 43+, damski: rozmiar 40+

Jeśli taśmy nie są perfekcyjnie dopasowane, kiedy je otrzymasz, nie ma powodu do obaw: jest możliwość ich dopasowania. Najważniejszą rzeczą jest, aby Twoje buty pasowały do wewnętrznej szerokości kubków na pięty.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki