×
Menu

Wiązania snowboardowe

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
System wiązań
Płeć

Wiązania snowboardowe - Twoje połączenie z deską

Wiązania snowboardowe umożliwiają przeniesienie energii Twoich nóg na deskę oraz utrzymują Cię bezpiecznie w miejscu podczas jazdy. Mają one bardzo duży wpływ na Twoje całościowe wrażenia z jazdy, więc wybór właściwych wiązań, dopasowanych do Twojego stylu jazdy i deski jest bardzo istotny.

Najważniejszymi częściami wiązań snowboardowych są highbacki, baseplate oraz strapy. Niektóre wiązania, tak jak te typu Step-On, nie posiadają strapów i są kompatybilne jedynie z wybranymi modelemi butów.

Jakie wiązania snowboardowe kupić?

Wybór wiązań powinien być uzależniony od Twoich indywidualnych preferencji oraz poziomu umiejętności. W zasadzie wyróżnić można 3 rodzaje wiązań dopasowane do 3 różnych stylów jazdy: all mountain, jibbingu oraz jazdy parkowej. Generalnie - wiązania o średnim flexie polecane są dla początkujących i do jazdy all mountain. Niski flex to wybór optymalny na snowpark i do jibbingu. Wysoki flex z kolei jest idealny do jazdy agresywnej. Poza tym męskie wiązania są zwykle sztywniejsze i szersze od damskich wiązań snowboardowych.

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest system montażu. Deski większości marek wykorzystują standardowe systemy montażu: 4x4 lub 2x4. Wyjątkiem jest firma Burton, która korzysta z opartego na dwóch śrubach systemu "slider-channel" (nazywanego również EST) oraz starszego 3D Pattern.

Upewnij się, jaki system wykorzystuje Twoja deska snowboardowa. Większość wiązań zaopatrzone jest w kilka rodzajów przejściówek, które umożliwiają ich zamontowanie w kilku różnych systemach.

Czy wiązania snowboardowe mają rozmiar?

Wiązania snowboardowe występują zwykle w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Rozmiarówki nie są jednak ustandaryzowane i mogą się różnić w zależności od producenta. Rozmiar wiązania powinien być dopasowany do rozmiaru Twojego buta, tak by zapewnić pewne, bezpieczne trzymanie. Zwykle jeden model wiązania jest odpowiedni dla butów w kilku różnych rozmiarach. Aby się upewnić, sprawdź dokładne informacje dostępne w specyfikacji konkretnego produktu.

Jeśli po rozpakowaniu masz wrażenie, że strapy wiązania nie są idealnie dopasowane, nie martw się - można je łatwo wyregulować. Najważniejsze jest, by Twój but mieścił się w wiązaniu na długość i szerokość.

Szukasz mniejszych wiązań snowboardowych przeznaczonych dla dzieci? Sprawdź naszą ofertę Wiązań Snowboardowych dla Dzieci.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki