×
Menu

Buty do Nartorolek

Czy potrzebne Ci specjalne Buty do Nartorolek?

Buty do nartorolek posiadają specjalną podeszwę, która umożliwia ich zapięcie w wiązaniach do nartorolek. Posiadają konstrukcję bardzo zbliżoną do butów do narciarstwa biegowego. Wiele osób używa klasycznych butów narciarskich podczas jazdy na nartorolkach. Kompatybilność nie jest tu problemem, jednak występują między nimi drobne różnice.

Ponieważ na nartorolkach jeździ się przede wszystkim na suchej, niezaśnieżonej powierzchni, dedykowane do nich buty są lżej ocieplane i często wykorzystują cienki, siatkowany materiał. Dzięki temu Twoje stopy nie odparzą się i nie spocą podczas cieplejszej pogody, co pozwoli Ci czuć się bardziej komfortowo. Cholewki są również zwykle nieco niższe, ponieważ nie muszą Cię chronić przed wpadaniem śniegu do wnętrza buta. To również pozytywnie wpływa na wentylację okolic kostki.

Rodzaje Butów do Nartorolek

Wyróżnia się buty do jazdy stylem klasycznym i łyżwowym. Ich konstrukcja dopasowana jest do specyfiki konkretnego stylu. Główną różnicą jest to, że buty do stylu łyżwowego posiadają dodatkowe podparcie kostki, które usprawnia odpychanie się podczas jazdy tą techniką.

Przed zakupem butów do nartorolek powinieneś więc zastanowić się, jakim stylem zamierasz jeździć. Jeśli nie możesz się zdecydować, możesz wybrać buty do nartorolek typu Combi, które pozwolą Ci cieszyć się jazdą oboma stylami.

Rodzaj butów powinien być dopasowany do wiązań zamontowanych w Twoich nartorolkach. Sprawdź naszą ofertę Wiązań do Nartorolek, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki