×
Menu

Smary do Nart Biegowych

Rodzaje smarów do nart biegowych

Gdy jeździsz na nartach przez dłuższy czas, to chcesz by twoje narty były w najlepszej kondycji, dając ci optymalny ślizg i trzymanie. Smar do trzymania i ślizgu to najpopularniejsze rodzaje smaru do nart biegowych. Poza tymi, innym dość często stosowanym rodzajem smaru do trzymania jest klister.

Smar do ślizgu do nart biegowych zapewnia większą prędkość i oczywiście lepszy ślizg. Smar do ślizgu sprawia, że przód i tył narty jest bardziej gładki, co daje lepszy ślizg.

Przeciwieństwem jest smar do trzymania, zabezpieczający optymalny grip na śniegu.

Smar do trzymania jest miękki i lepki, zapewniając dobry grip i lepsze trzymanie. Aby osiągnąć najlepszy grip, smar do trzymania przeznaczony jest do różnych temperatur.

Innym rodzajem smaru do trzymania jest klister, smar do nart biegowych, używany do zmrożonego lub rozmokłego śniegu.

Mimo że można kupić smar w sprayu, płynie, żelu i proszku, to wielu narciarzy nadal preferuje używanie kawałka wosku w starym stylu. Jest to najbardziej autentyczny sposób na smarowanie nart oraz dobrze przetestowana metoda.

Oczywiście, nie twierdzimy że inne produkty są mniej efektywne i nie tak samo dobre. Jest to głównie kwestia osobistych preferencji.

Odpowiedni smar do nart do odpowiedniej temperatury

Zarówno smar do ślizgu, trzymania, jak i klister są produkowane do różnych temperatur i wilgotności. Z tego względu dobrym pomysłem jest zabieranie ze sobą na wyjazd narciarski różnych smarów, gdyż pogoda może być nieprzewidywalna w górach.

Smar narciarski optymalny do wyższych temperatur jest zazwyczaj bardziej miękki i łatwiejszy w stosowaniu w porównaniu do twardego smaru, optymalnego do niskich temperatur.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki