MENU
×

Kierownice - hulajnoga wyczynowa

  Filtr
Kolory
Marki
Kompatybilny z
Wysokość kierownicy
Szerokość kierownicy
Materiał
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Tutaj znajdziesz jednoczęściowe kierownice do hulajnóg wyczynowych. Jednoczęściowe kierownice nie składają i nie można regulować ich wysokości, dzięki czemu cała konstrukcja jest trwalsza, stabilniejsza i zapewnia lepszą kontrolę.

Trzy rodzaje kierownic do hulajnóg

Kierownice do hulajnóg są dostępne w trzech wersjach: Y-bar, T-bar i Riser. Y-bar to kierownica zrobiona z przynajmniej trzech elementów, zespawanych razem w kształcie litery Y. Kierownica T-bar to dwa elementy w kształcie litery T. Kierownice Riser mają wygięta poprzeczkę, dzięki czemu uchwyty są troche wyżej, jest ona połączeniem kierownicy T-bar i Y-bar. Niektóre kierownice posiadają tzw. back sweep, czyli wygięcie całej kierownicy, która kształtem przypomina kierownicę rowerową. Wybór kierownicy jest rzeczą indywidualną i zależy o stylu i gustu ridera.

Ogólne informacje o kierownicach do hulajnóg

Kierownice produkowane są z aluminium lub stali. Kierownice stalowe są twarde, wytrzymałe, ale ciężkie, aluminiowe są dużo lżejsze lecz nie aż tak trwałe.

Kierownice w hulajnogach wyczynowych są niższe niż w klasycznych hulajnogach, są one stabilniejsze i zapewniają większa kontrolę podczas wykonywania trików. Szerokość kierownicy to również indywidualne potrzeby ridera, dla początkujących nie ma ona większego znaczenia. Dla pewności przeczytaj nasz poradnik Kupowanie kierownicy do hulajnogi

Zauważ, że niektóre kierownice są gwintowane, a niektóre nie (kierownica powinna być dopasowana do odpowieniego widelca, tak aby pasowały do siebie).

';