×
Menu

Kierownica do hulajnogi wyczynowej

  Filtr
Kolory
Marki
Kompatybilny z
Zewnętrzna średnica kierownicy
Wysokość kierownicy
Materiał kierownicy
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Jednoczęściowe kierownice do hulajnogi wyczynowej - wytrzymałe i solidne

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór kierownic do hulajnogi. Oferowane są w różnych designach i kolorach, dzięki czemu wyróżnisz się z tłumu. Dostępne są w różnych rozmiarach, aby pasować do Twojego wzrostu i stylu jazdy. Wszystkie kierownice do hulajnogi wyczynowej na tej stronie są jednoczęściowe, a więc są dużo bardziej wytrzymałe i solidne w porównaniu do kierownic składanych.

Kierownice standard vs. oversized

Przed kupnem kierownicy do hulajnogi wyczynowej musisz podjąć decyzję, czy chcesz kierownicę standardową czy typu oversized.

  • Kierownice standardowe posiadają średnicę zewnętrzną 32 mm oraz wewnętrzną 28 mm.
  • Kierownice oversized posiadają średnicę zewnętrzną 35 mm oraz wewnętrzną 28 mm lub 32 mm.

Wybór kierownicy standardowej oraz oversized zależy od osobistych preferencji. Pamiętaj, jeśli kupisz kierownicę oversized ze średnicą wewnętrzną 32 mm, to potrzebujesz widelca z systemem kompresji HIC. Z drugiej strony, kierownice oversized ze standardową średnicą wewnętrzną 28 mm pasują do standardowych widelców.

Aluminium czy stal?

Kierownice do hulajnogi wyczynowej ze średnicą wewnętrzną 32 mm często wykonane są ze stali. Kierownice stalowe są trochę cięższe, ale jednocześnie mocne, bardzo solidne i wytrzymałe. Kierownice oversized ze średnicą wewnętrzną 28 mm zazwyczaj wykonane są z aluminium. Kierownice z aluminium są lekkie, lecz nie tak wytrzymałe jak kierownice stalowe. Lekki materiał sprawia, że taki zestaw jest łatwiejszy w wykonywaniu trików w powietrzu oraz świetnie się nadaje do jazdy po skateparku.

Kierownice w kształcie "Y" oraz "T"

Kierownice do hulajnóg są dostępne w dwóch głównych wersjach: Y-bar oraz T-bar. Ponadto, istnieje wiele wariantów tych dwóch kształtów. Y-bar to kierownica zrobiona z przynajmniej trzech elementów, zespawanych razem w kształcie litery Y. Kierownica T-bar to dwa elementy w kształcie litery T. Niektóre kierownice T-bar posiadają wzmocnienia poprzecznej rurki dla dodatkowej wytrzymałości. Niektóre kierownice posiadają tzw. back sweep, czyli wygięcie całej kierownicy, która kształtem przypomina kierownicę rowerową. Wybór kierownicy jest rzeczą indywidualną i zależy od stylu i osobistych preferencji użytkownika.

Jeśli planujesz ulepszyć swoją hulajnogę, sprawdź naszą ofertę kierownic do hulajnogi na tej stronie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kierownicach do hulajnogi wyczynowej, przeczytaj nasz poradnik Kupowanie kierownicy do hulajnogi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki