×
Menu

Wiązania do Nartorolek

  Filtr
Marki
Rodzaj nart
Kompatybilne buty
Szerokość
Giętkość

Warto wiedzieć

Dlaczego potrzebuję Wiązań do Nartorolek?

Wiązania do nartorolek są niezbędnym elementem wyposażenia, który łączy Cię z nartorolkami. W wiązanie wpina się jedynie przednia część buta, co umożliwia swobodny ruch pięty w górę i w dół. Wiązania zazwyczaj wkręca się bezpośrednio w szynę nartorolki. Wiązania wspierają szeroki zakres rozmiarów buta.

Wiązania do stylu klasycznego vs wiązania do stylu łyżwowego

Różnice między wiązaniami do łyżwy i do klasyka nie są duże, jednak ważne jest, byś wybrał model dopasowany do stylu jazdy, który masz zamiar uprawiać. Podczas szukania wiązań możesz skorzystać z opcji filtrowania, by ograniczyć wybór tylko do jednego rodzaju wiązań. Budowa obu typów wiązań jest bardzo podobna - główną różnicą jest gumowy flexor w przedniej części, który w wiązaniach klasycznych jest bardziej miękki. Miękkie gumki pozwalają na swobodniejszy ruch buta do przodu przy jeździe klasykiem, podczas gdy twarde lepiej radzą sobie z obciążeniami, do jakich dochodzi podczas jazdy łyżwą.

Wiązania do Nartorolek Rottefella

Obecnie dominującym rozwiązaniem na rynku jest system wiązań NNN (New Nordic Norm) opracowany przez norweską markę Rottefella. Z technologii tej korzysta jednak również wielu innych producentów wiązań i butów. Informację o kompatybilności z systemem NNN możesz zawsze znaleźć w specyfikacji produktu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kompatybilności dostępnych na rynku wiązań, sprawdź nasz poradnik Kompatybilność Wiązań Nart Biegowych i Nartorolek.

System NIS to inne popularne rozwiązanie opracowane przez firmę Rottefella. Wiązania montowane są na płytach montażowych NIS, które pozwalają na regulację ich pozycji. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ możesz przesunąć wiązania nieco do przodu, by ułatwić sobie podchodzenie, albo do tyłu, co powinno dać Ci lepszą stabilność podczas zjazdów.

System Rottefella NNN jest najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wiązania do nartorolek, co gwarantuje Ci duży wybór kompatybilnych produktów. Sprawdź naszą ofertę Butów do Nartorolek, by znaleźć model dopasowany do Twoich wiązań.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki