×
Menu

Wiązania do nartorolek

  Filtr
Marki
Rodzaj nart
Kompatybilne buty
Szerokość
Giętkość

Warto wiedzieć

Wiązania do nartorolek – dwa style

Jak już zapewne wiesz z jazdy na biegówkach, istnieją dwa style jazdy na nartorolkach - klasyczny i łyżwowy. Dwóch duży producentów, Rottefella (system NNN) i Salomon (systemy SNS i Prolink), oferują wiązania do nartorolek do stylu klasycznego i łyżwowego.

Na tej stronie znajdziesz wiązania takich dużych firm jak Salomon i Rottefella. Czytaj dalej i dowiedz się jak wybrać odpowiednie wiązania, które spełnią Twoje wymagania.

Ponieważ jazda na nartorolkach to sport, który wywodzi się z jazdy na biegówkach, często używało się i nadal używa się tego samego sprzętu co w jeździe na śniegu. Jednak ostatnio coraz bardziej popularny staje się sprzęt stworzony specjalnie po to, by odpowiadać potrzebom nartorolkarzy.

Bezpieczeństwo – różnica między wiązaniami do nartorolek i nart biegowych

Jedna z różnic między jazdą na nartorolkach i nartach biegowych to różnica w tarciu zachodzącym między powierzchnią a sprzętem - asfalt kontra śnieg. Dlatego też nie wszystkie wiązania do nart biegowych są odpowiednie do jazdy na nartorolkach, a niektóre wiązania do nartorolek posiadają dodatkowe otwory montażowe.

Dodatkowo w wiązaniach do nartorolek nie korzysta się z systemu automatycznej blokady buta, który jest wykorzystywanych w biegówkach.

Materiały

Wiązania do nartorolek są zazwyczaj wykonane z plastiku i włókna węglowego. Wiązania do nartorolek różnią się od wiązań do biegówek zazwyczaj tym, że są twardsze – zwłaszcza, jeśli są wykonane z plastiku.

Kompatybilność między wiązaniami do nartorolek a butami do nartorolek

Gdy wybierasz wiązania do nartorolek, musisz zwrócić uwagę nie tylko na styl, jakim będziesz jeździć, ale i na to, czy są kompatybilne z butami. Oto jak należy wybierać kompatybilny sprzęt:

  • Wiązania Rottefella NNN (zarówno klasyczne, jak i łyżwowe) są kompatybilne z butami z podeszwami zewnętrznymi Rottefella NNN i podeszwami zewnętrznymi Salomon Prolink.
  • Wiązania łyżwowe Salomon SNS są kompatybilne z butami z podeszwami zewnętrznymi Salomon Skate SNS.
  • Wiązania klasyczne Salomon SNS Classic są kompatybilne z butami z podeszwami zewnętrznymi Salomon Classic SNS.
  • Wiązania Salomon Prolink są kompatybilne z butami z podeszwami zewnętrznymi Salomon Prolink oraz z butami z podeszwą zewnętrzną Rottefella NNN (NIE pasują do butów Salomon SNS).
SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki