×
Menu

Buty snowboardowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Flex
Płeć

Warto wiedzieć

Buty snowboardowe - Podstawa przyjemnej jazdy

Buty snowboardowe są najważniejszą częścią Twojego sprzętu sportowego. Za twarde, za miękkie, niewystarczająco ciepłe lub po prostu niekomfortowe buty do snowboardu zabiorą całą przyjemność z jazdy, a także sprawią, że nie będziesz mógł dać z siebie wszystkiego. Często dzieje się tak, że podczas zakupu sprzętu całą uwagę poświęca się sprzętowi, ubraniom, desce i wiązaniom, a w rzeczywistości to właśnie buty są najważniejsze, aby zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Dopasowanie butów snowboardowych

Każdy ruch deski jest uzależniony od twoich stóp, dlatego też buty powinny być odpowiednio dopasowane do stóp, tak aby palce lekko dosięgały końcówek butów. Najlepiej jest, jeśli nie jesteś w stanie podnieść pięty (lub prawie nie jesteś w stanie). Po upływie jakiegoś czasu, wewnętrzna część buta się wykształtuje i łatwo się powiększy o pół rozmiaru, więc dobrym pomysłem może być kupno butów snowboardowych o pół rozmiaru mniejsze niż Twój normalny rozmiar buta.

System sznurowania

Są trzy systemu sznurowania:

  • Tradycyjne sznurowadła znane z normalnych butów. Wiązanie ich zajmuje trochę więcej czasu, ale łatwo je zastąpić, kiedy się zniszczą.
  • System szybkiego wiązania, który składa się z jednego lub dwóch sznurowadeł, wymaga tylko jednego pociągnięcia, aby zawiązać buta, co sprawia, że czynność staje się łatwa i szybka do wykonania.
  • Boa - metalowe linki, zaciskane za pomocą pokrętła

Sztywność butów snowboardowych

Sztywne buty generalnie reagują szybciej na Twoje ruchy, a co więcej dodają one więcej wsparcia dla cięższych użytkowników. Są przeznaczone do szybszej i bardziej agresywnej jazdy, podczas gdy miękkie buty są przeznaczone dla początkujących lub tych z małym doświadczeniem, gdyż bardziej wybaczają błędy.

Generalnie więksi i bardziej doświadczeni użytkownicy preferują sztywniejsze buty snowboardowe, a ci mniejsi lub mniej doświadczeni preferują miękkie buty.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki