MENU
×

Buty snowboardowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Flex
Zapięcie

Buty snowboardowe są najważniejszą częscią Twojego sprzętu sportowego. Za twarde, za miękkie, niewystarczająco ciepłe lub poprostu niekomfortowe buty snowboardowe zabiorą całą przyjemność z jazdy, a także sprawią, że nie będziesz mógł dać z siebie wszystkiego. Często dzieje się tak, że podczas zakupu sprzętu, całą uwagę poświeca się sprzętowi, ubraniom, desce i wiązaniom, a w rzeczywistości to właśnie buty są najważniejsze, aby zapewnić Ci komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Dopasowanie butów snowboardowych

Każdy ruch deski jest uzależniony od twoich stóp, dlatego też buty powinny być odpowiednio dopasowane do stóp, tak aby palce lekko dosięgały końcówek butów. Najlepiej jest, jeśli nie jesteś w stanie podnieść pięty (lub prawie nie jesteś w stanie). Po upływie jakiegoś czasu, wewnętrzna część buta się wykształtuje i łatwo się powiększy o pół rozmiaru, więc dobrym pomysłem może być kupno butów snowboardowych o pół rozmiaru mniejsze niż Twój normalny rozmiar buta.

System sznurowania

Są trzy systemu sznurowania:

  • Tradycyjne sznurowadła znane z normalnych butów. Wiązanie ich zajmuje trochę więcej czasu, ale łatwo je zastąpić, kiedy się zniszczą.
  • System szybkiego wiązania, który skłąda się z jednej lub dwóch sznurowadeł, co wymaga tylko jednego pociągnięcia, aby zawiązać buta, co sprawia, że czynność staje się łatwa i szybka do wykonania.
  • Boa - metalowe linki, zaciskane za pomocą pokrętła

Sztywność butów snowboardowych

Sztywne buty generalnie reagują szybciej na Twoje ruchy, a co więcej dodają one więcej wsparcia dla cięższych riderów. Są przeznaczone do szybszej i bardziej agreyswnej jazdy, podczas gdy miękkie buty są przeznaczone dla początkujących lub tych z małym doświadczeniem.

Generalnie więksi i bardziej doświadczeni ridersi preferują sztywniejsze buty snowboardowe, a ci mniejsi lub mniej doświadczeni preferują miękkie buty.

';