×
Menu

Buty snowboardowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Flex
Zapięcie
Płeć

Warto wiedzieć

Buty snowboardowe - podstawa przyjemnej jazdy

Buty do snowboardu są bardzo istotnym elementem Twojego sprzętu. Jeśli będą za twarde, za miękkie lub źle dopasowane, trudno o dobre wrażenia z jazdy. Poza tym odpowiadają one za izolację cieplną Twoich stóp podczas chłodnych, zimowych dni. Więc, aby wyciągnąć maksimum z czasu spędzonego na stoku, powinieneś zdecydować się na naprawdę porządne buty snowboardowe.

Jak dopasować buty snowboardowe?

Każdy ruch Twojej deski snowboardowej zależny jest od ruchu Twoich stóp. Dlatego buty snowboardowe powinny być do nich ściśle dopasowane. Twoje palce powinny delikatnie dotykać przodu buta, pięta zaś powinna być stabilnie umocowana z tyłu. Nie powinieneś jednak musieć zginać palców, buty zaś nie powinny w żadnym miejscu powodować dyskomfortu.

Ponieważ but wewnętrzny z czasem nieco się rozciągnie, być może dobrym rozwiązaniem byłby zakup butów o pół rozmiaru mniejszych od Twojego standardowego rozmiaru. Pamiętaj jednak, by zawsze sprawdzać tabele rozmiarów poszczególnych produktów, by jak najprecyzyjniej dobrać rozmiar.

Jakie buty do snowboardu powinienem kupić?

Przy zakupie butów snowboardowych powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich jest flex buta. Buty snowboardowe mogą mięć różny flex, w zależności od tego, do jakiego stylu jazdy są przeznaczone. Jeśli jesteś początkujący, powinieneś wybrać buty o niskim lub średnim flexie - wybaczają one więcej błędów i są bardziej uniwersalne. Średni flex jest idealny do jazdy all-mountain. Twardsze buty są optymalne dla agresywnych riderów poszukujących prędkości, miękkie zaś przypadną do gustu miłośnikom freestylu.

Innymi czynnikami, które powinieneś rozważyć przy zakupie butów do snowboardu, są płeć użytkownika oraz system sznurowania. Damskie buty snowboardowe mają zazwyczaj niższy flex i nie są tak wysokie, jak męskie. Dodatkowo buty damskie są węższe od męskich. Buty snowboardowe mogą być wyposażone w trzy różne systemy sznurowania. Tradycyjne sznurówki są łatwe w wymianie, z kolei system BOA zapewnia lepsze dopasowanie i łatwiejszą regulację.

Szukasz butów snowboardowych dla najmłodszych? Sprawdź naszą ofertę Dziecięcych Butów Snowboardowych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki