Mikołajki
Zamów najpóżniej 30. lis  -  Więcej informacji
×
Menu

Kierownice Race BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Wysokość kierownicy
Szerokość kierownicy
Materiał kierownicy

Znajdź odpowiednią kierownicę Race BMX

Kierownica BMX wyścigowa jest zazwyczaj wyższa od kierownicy w rowerze BMX Freestyle.

Kierownice do BMX wyścigowych dostępne są w różnych modelach i rozmiarach. Wysokość i szerokość kierownic podawana jest w calach. Większość kierownic BMX ma wysokość 8 do 10 cali oraz szerokość 28 do 30 cali.

Kierownice race BMX wykonane są z aluminium oraz cięższe modele ze stali. Większość kierownic freestyle'owych wykonana jest ze stali, natomiast większość kierownic wyścigowych wykonana jest z aluminium, aby obniżyć wagę.

2-częściowa czy 4-częściowa kierownica BMX?

Istnieją dwa sposoby konstrukcji kierownic BMX - 2 i 4-częściowe.

2-częściowe kierownice BMX wykonane są z 2 elementów stalowych lub aluminiowych. Zazwyczaj jest to lżejsza konstrukcja. 2-częściowa konstrukcja kierownicy zazwyczaj jest najbardziej wytrzymały, gdyż posiada tylko dwa spawy.

4-częściowe kierownice wykonane są z 4 elementów stalowych lub aluminiowych. Są trochę cięższe od kierownic 2-częściowych, nadają BMX wyścigowemu unikalny wygląd, co dla niektórych zawodników jest priorytetowe.

A więc, jeśli głównym celem jest obniżenie wagi zestawu, to powinieneś wybrać 2-częściową kierownicę BMX. Jeśli chcesz nadać rowerowi bardziej stylowy i retro wygląd, to kierownica 4-częściowa jest prawidłowym wyborem.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki