×
Menu

Kierownice BMX

Obejmij prowadzenie dzięki Kierownicy Race BMX

Solidna kierownica Race BMX to klucz do osiągnięcia przewagi nad przeciwnikami na torze wyścigowym. Kierownice Race BMX są stworzone z myślą o niskiej wadze i responsywności, zwykle z wytrzymałego aluminium lub stali Chromoly. Podobnie jak w przypadku kierownic do freestyle'u możesz znaleźć zarówno 2-częściowe, jak i 4-częściowe konstrukcje.

Większość kierownic BMX ma od 8 do 10 cali wysokości i między 28 a 30 cali szerokości, chociaż oczywiście można znaleźć zarówno mniejsze, jak i większe modele, dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji.

Jeśli chodzi o umiejscowienie kierownicy, najlepsze wyniki osiągniesz, ustawiając ją w jednej linii z kątem nachylenia headtube'a. Wielu riderów lubi mieć jednak kierownicę przesuniętą nieco do przodu lub do tyłu w zależności od preferencji. Kierownice Race BMX są jednak zwykle mniej wychylone niż freestylowe.

Czy kierownicę BMX można podnieść?

W większości przypadków tak. Będziesz potrzebował do tego jedynie narzędzi BMX oraz klucza imbusowego. Po pierwsze powinieneś sprawdzić, czy wspornik posiada opcję regulacji. Jeśli tak, poluzuj delikatnie śruby, które mocują wspornik. Gdy to zrobisz, po prostu wysuń wspornik z rury sterowej.

Następnie dostosuj kierownicę do pożądanej wysokości. Jeśli jesteś zadowolony z efektów, zamocuj wspornik z powrotem w oryginalnym położeniu i dokręć go. Na końcu wyrównaj pozycję wspornika, tak by znajdował się on w jednej linii z widelcem.

Niezależnie od tego, jaką kierownicę posiadasz, powinieneś zaopatrzyć się w Gripy Race BMX, które pozwolą Ci zachować kontrolę nad rowerem w trakcie wyścigu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki