×
Menu

Ochraniacze na Łokcie na Deskorolkę

  Filtr
Rozmiar

Czy powinienem nosić Ochraniacze na Łokcie podczas jazdy na desce?

Decyzja o tym, czy nosić ochraniacze, ostatecznie należy oczywiście do Ciebie, jednak para solidnych nałokietników bez wątpienia pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych siniaków i zadrapań. Kontuzje łokci potrafią być bardzo nieprzyjemne i mogą na dłuższy czas pozbawić Cię możliwości trenowania.

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów ochraniaczy na łokcie w różnych rozmiarach i o różnych poziomach twardości. Ochraniacze twarde zwykle wyposażone są w duży, plastikowy panel ochronny. Miękkie ochraniacze mają przede wszystkim gwarantować komfort noszenia i wykorzystują najczęściej technologię piankową, by pochłaniać energię uderzeń. Jeśli zaś chodzi o wielkość - możesz wybrać ochraniacz, który będzie zasłaniał sam łokieć albo większy ochronny rękaw, który ochroni większą powierzchnię ciała.

Pamiętaj, że ochraniacze na łokcie warto nosić nie tylko podczas jazdy na deskorolce! Przydadzą Ci się one również podczas przejażdżek na longboardzie i cruiserze.

Jak nosić ochraniacze na łokcie?

Ochraniacze powinny być precyzyjnie, pewnie dopasowane, nie powinny jednak ograniczać Twojej swobody ruchów. Jeśli masz problem ze zgięciem ręki, prawdopodobnie wybrałeś za ciasne ochraniacze. Niektóre modele wyposażone są w paski na rzep, które pozwolą Ci na dokładniejsze dopasowanie.

Miękkie ochraniacze są zazwyczaj mniejsze, dzięki czemu możesz nosić je pod ubraniem. Modele twarde nosi się z kolei zazwyczaj na wierzchu. Większość ochraniaczy ma lekką, ergonomiczną konstrukcję, która nie powinna wpływać na Twój komfort jazdy.

Ochraniacze na łokcie to tylko jeden z elementów ubioru ochronnego na deskę. Jeśli chcesz się zaopatrzyć w pełen zestaw, sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na Deskorolkę w 3-pakach.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki