×
Menu

Mini BMX

Warto wiedzieć

Rozwój od BMX do Mini BMX

Mini rower BMX jest bardzo podobny do klasycznego BMX, jest po prostu jego mniejszą kopią, jednak nie odstaje od niego jakością. Mini BMX jest przeznaczony głównie do wykonywania trików i zabawy.

Jazda na BMX inspirowana jest przez motocross, formę wyścigów na motorze, wykonywanych na odpowiednim torze. W jeździe BMX używa się rowerów zamiast motorów. Historia BMX zaczyna się w latach 70 w Kalifornii, gdzie dzieciaki zaczęły naśladować wyścigi motocrossowe, ścigając się po torach na rowerach. W tym samym czasie dość prężnie rozwijał się Freestyle BMX, który wymagał zdolności technicznych i kreatywności. Z tej sceny wywodzą się inne formy jazdy na BMX, jak Flatland, Street czy Park.

Rozwój i popularność BMX zaowocowały powstaniem Mini BMX. Są one bardzo solidne i wytrzymałe i świetnie nadają do robienia trików w skateparku.

Jak używać rowerów Mini BMX?

Rowery Mini BMX zawdzięczają swoją wytrzymałość kierownicom i ramom z chromowanej stali oraz szerokim, pompowanym oponom, dzięki czemu możesz bez problemu wykonywać triki na różnych nawierzchniach. Masywna rama i mocne opony są na tyle wytrzymałe, że są w stanie wytrzymać takie samo obciążenie jak normalnej wielkości rower BMX.

Dorośli bez problemu mogą jeździć na Mini BMX pomimo jego niewielkiego rozmiaru. Dzieciaki mogą używać Mini BMX do jazdy i robienia prostych trików, natomiast starsze dzieci i dorośli mogą ich używać do trików na rampach w skateparku oraz jazdy freestyle na ulicy. Dzięki rowerowi mini BMX dzieci uczą się, jak działa rower BMX normalnej wielkości.

Roweru mini BMX można używać do trików, podobnych do tych wykonywanych na deskorolkach, hulajnogach lub rolkach inline. Jeśli lubisz jazdę uliczną, używasz elementów miejskich, takich jak schody, poręcze czy krawężniki. W innym wypadku skatepark jest idealnym miejscem do trenowania umiejętności jazdy na mini BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki