×
Menu

Rowery Mini BMX

Warto wiedzieć

Od BMX do Mini BMX

Rower mini BMX jest bardzo podobny do klasycznego roweru BMX. Wersja mini to po prostu jego mniejsza kopia, która nie odstaje od standardowej wersji jakością. BMX mini jest przeznaczony głównie do wykonywania trików i zabawy.

Jazda na BMX inspirowana jest przez motocross, czyli wyścigi na motorze po torach. W dyscyplinie racing BMX używa się rowerów zamiast motorów. Historia BMX zaczyna się w latach 70 w Kalifornii, gdzie dzieciaki zaczęły naśladować wyścigi motocrossowe, ścigając się po torach na rowerach. W tym samym czasie dość prężnie rozwijał się Freestyle BMX, który wymagał zdolności technicznych i kreatywności. Z tej sceny wywodzą się inne formy jazdy na BMX, jak Flatland, Street czy Park.

Rozwój i popularność BMX zaowocowały powstaniem mini BMX. Są one bardzo solidne i wytrzymałe, świetnie nadają do robienia trików w skateparku.

Jak używać rowerów Mini BMX?

Rowery Mini BMX zawdzięczają swoją wytrzymałość kierownicom i ramom z chromowanej stali, oraz szerokim, pompowanym oponom, dzięki czemu możesz bez problemu wykonywać triki na różnych nawierzchniach. Masywna rama i mocne opony są na tyle wytrzymałe, że są w stanie wytrzymać takie samo obciążenie jak normalnej wielkości rower BMX.

Dorośli bez problemu mogą jeździć na mini BMX pomimo jego niewielkiego rozmiaru. Dzieciaki mogą używać mini BMX do jazdy i ćwiczenia prostych trików, natomiast starsze dzieci i dorośli mogą używać ich do trików na rampach na skateparku oraz jazdy freestyle na ulicy. Dzięki rowerowi mini BMX dzieci uczą się podstaw jazdy i kiedy podrosną łatwiej im przesiąść się na rower BMX standardowej wielkości.

Rower mini BMX może być używany do trików podobnych do tych wykonywanych na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach inline. BMX mini to także dobry wybór jeśli lubisz jazdę uliczną i używasz elementów miejskich, takich jak schody, poręcze czy krawężniki, jako przeszkody. Skatepark jest również idealnym miejscem do trenowania umiejętności jazdy na mini BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki