MENU

Rowerki Mini BMX

  Filtr
Całkowita wysokość
Pegi
Piasta
Waga

Mini BMX jest bardzo podobny do klasycznego BMX, jest po prostu jego mniejszą kopią, jednak nie odstaje od niego jakością. Mini BMX jest przeznaczony głównie do wykonywania trików i zabawy.

Rozwój od BMX do Mini BMX

Historia BMX zaczyna się w latach 70 w Kalifornii. W 1971 pojawił się film "On any Sunday", dokumkent pokazujący jazde na motocross. Film szybko zrobił furorę i wielu twierdzi, że stał się inspiracją do rowerów BMX. Zapatrzone w film dzieciaki zaczęły naśladować starszych kolegów jeżdząć rowerami na torach przygotowanych do motocrossu, co było bodźcem dla producentów rowerów by zacząć produkować rowery BMX – Twarde, cięższe i wytrzymałe, nadające się do skoków i jazdy dirt. W tym samym czasie dość prężnie rozwijał się Freestyle BMX, który wymagał zdolności technicznych i kreatywności.

Rozwój i popularność BMX zaowocowały powstaniem Mini BMX. Są one bardzo solidne i wytrzymałe i świetnie nadają do robienia trików w skateparku.

Jak używać Mini BMX?

Rowerki Mini BMX zawdzięczają swoją wytrzymałość chromowanej stali i szerokim oponom.

Dorośli bez problemy mogą jeździć na Mini BMX pomimo niewielkiego rozmiaru rowerku., nawet do wykonywania skomplikowanych trików na ulicy, w skateparku czy na rampach. Dzieciaki mogą używać Mini BMX do jazdy i robienia prostych sztuczek i skoków.

';