×
Menu

Rowery Mini BMX

Warto wiedzieć

Co to jest rower Mini BMX?

Rowery Mini BMX to typ BMX'ów, który charakteryzuje się małą ramą i grubymi kołami. Pomimo niepozornych rozmiarów, rowery te są zbudowane tak, aby działały jak standardowe BMX'y freestyle i są w stanie wytrzymać silne uderzenia.

Podobnie jak w przypadku zwykłych rowerów BMX, mniejsze ramy mini BMX są wykonane ze stali chromoly lub hi-ten, co zapewnia wytrzymałą i długotrwałą konfigurację. Jeśli chodzi o kierownice mini BMX, to ich rozmiary nie odbiegają znacznie od tych wykorzystywanych w standardowych BMX'ach. Takie połączenie części nadaje rowerom mini BMX niepowtarzalny wygląd, który wyróżni Cię na każdym skateparku.

Różnice między Mini BMX, a zwykłym BMX

To, co odróżnia od siebie obydwa rodzaje rowerów, to głównie opony. Te od Mini BMX mają średnicę 10 cali, podczas gdy typowa opona freestyle ma 20 cali. Mniejsza średnica sprawia, że środek ciężkości konfiguracji utrzymuje się bliżej podłoża.

Co więcej, bieżnik opony mini został zaprojektowany tak, aby zapewnić lepszą przyczepność sprzętu na polnej drodze i podczas skoków na skateparku. Ze względu na masywne koła, większość mini BMX projektowana jest bez hamulców - ich zamontowanie byłoby problematyczne.

Korzyści z posiadania Mini BMX

Zakup mini BMX z pewnością będzie inwestycją, której nie pożałujesz. Rowery te są wszechstronne i nadają się do użytku w rozmaitych warunkach, co oznacza, że możesz ćwiczyć jazdę na ulicy, na skateparku, a nawet na terenach gruntowych. Co więcej, ponieważ chodzi o to, by mini BMX były małe, nie ma mowy o tym, że użytkownik wyrośnie ze swojego sprzętu.

Masz już mini BMX i chcesz mieć pewność, że utrzymasz go w doskonałej kondycji? Sprawdź nasz Przewodnik montażu i konserwacji Mini BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki