×
Menu

Deski Snowboardowe

  Filtr
Marki
Długość
Płeć
Umiejętności
Styl jazdy
Szerokość
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Dlaczego warto kupić snowboard?

Zakup własnego snowboardu może być bardzo opłacalną inwestycją, jeśli zamierzasz często jeździć w góry. Pozwala Ci to wybrać dokładanie taką deskę snowboardową, jaką chcesz. Znalezienie deski o właściwej długości i szerokości, dopasowanej do Twojego stylu jazdy może mieć decydujący wpływ na Twoje wrażenia z jazdy. Dodatkowo możesz wybrać grafikę i wzór na desce, co nie jest możliwe w przypadku korzystania z usług wypożyczalni.

Jaka deska snowboardowa będzie dla mnie odpowiednia?

Istnieją 4 typy desek snowboardowych. Każdy rodzaj zaprojektowany został z myślą o innym stylu jazdy. Dostępne są również dziecięce deski snowboardowe dopasowane rozmiarem do potrzeb najmniejszych użytkowników.

Deski all mountain

Są świetne do jazdy w zróżnicowanym terenie w różnych warunkach śniegowych. Zapewniają Ci świetną kontrolę i przyczepność podczas jazdy na stoku, ale poradzą sobie również ze świeżym śniegiem poza nim. Dobry wybór dla początkujących i wszechstronnych narciarzy.

deski freeride

Stworzone do jazdy w głębokim puchu, ale poradzą sobie również z bardziej ubitym śniegiem. Zwykle mają kierunkowy kształt, by zapewnić odpowiednią nośność w głębokim śniegu. W tej kategorii znajdziesz również zbliżone pod względem konstrukcji deski zaprojektowane wyłącznie z myślą o jeździe w puchu.

splitboardy

Splitboardy są stworzone do jazdy poza przygotowanymi trasami. To w zasadzie snowboard, który można podzielić na pół, by podchodzić pod górę jak na nartach, a potem złożyć z powrotem, by zjeżdżać jak na zwykłym snowboardzie. Wymagają specjalnych wiązań i powinny być używane jedynie przez doświadczonych użytkowników.

deski freestyle

Nazywane również deskami parkowymi, stworzone są do zabawy na snowparku i jibbingu na stoku. Podobnie jak deski all mountain jest to bardzo wszechstronny wybór. Posiadają zwykle konstrukcję twin tip i są nieco krótsze od innych desek, dzięki czemu oferują świetną frajdę z jazdy.

Sprawdź nasz Poradnik Kupowania Snowboardu, jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze. Możesz sprawdzić również naszą ofertę Zestawów Snowboardowych, w których skład wchodzi deska, wiązania i buty snowboardowe.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki