MENU
×

Rolki dziecięce (wiek 3+)

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła
Rodzaj buta

Rolki inline są popularne zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci. Zwłaszcza trochę starsze dzieci mogą świetnie korzystać z rolek inline, gdyż nadają się one zarówno do zabawy jak i jazdy treningowo-rekreacyjnej.

Jakie są zalety rolek dzięcięcych?

Jeśli dzieciak chce jeździć na rolkach jak najwięcej to rolki inline są optymalnym rozwiązaniem, zapewniają świetne wsparcie kostki i utrzymują stopę w wygodnej i bezpiecznej pozycji. Systemy zapięć moga różnić się w zależności od modelu. Niektóre posiadają tylko zwykłe klamry, które ułatwiają najmłodszym zakładanie i zdejmowanie rolek.

Większość rolek w tej kategorii posiada regulację rozmiaru. Oznacza to, że każdą parę rolek można wydłużyć o 3-4 rozmiary. Ten rodzaj rolek może być śmiało używany przez kilka lat. Pamiętaj, że większość klasycznych rolek dziecięcych posiada tylko małe rozmiary.

Czy najmłodsze dzieci mogą jeździć na rolkach?

Tak, najmłodsze dzieciaki mogą bez problemu używać rolek. Należy jednak pamiętać, że są one mniej stabilne przy wolnej jeździe niż wrotki, dlatego na samym początku dzieci wymagają większej uwagi ze strony opiekunów. Rolki dużo lepiej niż wrotki utrzymują stopę i kostkę w bezpiecznej pozycji. Alternatywą mogę być niektóre modele rolek z trzema kółkami, które mogą być ustawione w ustawieniu 1+2 lub w tradycyjnym ustawieniu w linii. Z czasem gdy maluch złapie równowagę w ustawieniu trójkątnym, można przekręcić kółka do pozycji w linii.

Pamiętaj, że dzieci - bez względu na wiek - zawsze powinny nosić ochraniacze i kask podczas jazdy. Niektóre rolki dla dzieci dostępne są z zestawem ochraniaczy, w który wchodzą nakolanniki, nałokietniki i ochraniacze nadgarstków oraz kask. Jeśli brak ich w zestawie to znajdziesz je w dziale Ochraniacze dla dzieci

';