×
Menu

Rolki dla dzieci (wiek 3+)

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Poziom umiejętności
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Rolki dla dzieci – świetne do dłuższej jazdy

Rolki inline są popularne zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci. Zwłaszcza trochę starsze dzieci mogą świetnie korzystać z rolek inline, gdyż nadają się one do jazdy na dłuższych dystansach. Rolki są również dobrym wyborem, gdy cała rodzina planuje wspólną jazdę, gdyż dzieci z większą łatwością będą w stanie dogonić mamę i tatę. W ten sposób każdy będzie w stanie jechać z podobną prędkością i dobrze się przy tym bawić.

Rolki dziecięce oferują komfort i wsparcie

But rolek dla dzieci zapewnia dobre wsparcie stopy i kostki, co jest bardzo ważne, gdy dziecko często ich używa. Niektóre łyżworolki dla dzieci posiadają miękkiego buta a inne twardego. Oba rodzaje mają swoje zalety, więc wybór jest kwestią osobistych preferencji. Miękki but zazwyczaj jest bardziej komfortowy i oddychający, natomiast twardy but zazwyczaj jest bardziej stabilny i zapewnia większą kontrolę.

System zapięć w rolkach różni się w zależności od modelu. Niektóre modele mają tylko klamry, dzięki czemu dziecko bez problemu poradzi sobie samemu z zakładaniem i zdejmowaniem rolek.

Rolki dziecięce inline – przygotowują do jazdy na łyżwach

Jeśli Twoje dziecko lubi jazdę na łyżwach zimą lub planujesz wybrać się na lód, wybór rolek inline daje przewagę. Technika jest taka sama, dzięki czemu przestawienie się z jazdy na asfalcie na jazdę na lodzie jest proste dla dziecka. W ten sposób możesz jeździć przez okrągły rok.

Czy najmłodsze dzieci mogą jeździć na rolkach?

Tak, najmłodsze dzieciaki mogą bez problemu używać rolek. Należy jednak pamiętać, że są one mniej stabilne przy wolnej jeździe niż wrotki. Gdy tylko nabierzesz trochę prędkości, będą one przynajmniej tak samo stabilne jak klasyczne wrotki. Z tego względu dziecko może potrzebować trochę pomocy, zanim przyzwyczai się do nowych rolek i złapie równowagę. Buty rolek ogólnie zapewniają więcej wsparcia stopy i kostki w porównaniu do wrotek.

MNIEJSZE KÓŁKA DLA MŁODSZYCH DZIECI

Dla młodszych dzieci polecamy mniejsze kółka o średnicy 64-72 mm, gdyż dają one niższy punkt ciężkości, dzięki któremu dziecku łatwiej jest utrzymać równowagę. Jednakże, zazwyczaj nie musisz się na tym skupiać, gdyż producent zadbał o to, by dopasować rozmiar kółek do rozmiaru rolek i wieku dziecka.

ALTERNATYWNE ROLKI INLINE

Dla bardzo młodych dzieci alternatywą mogę być niektóre modele rolek z trzema kółkami, które mogą być ustawione w ustawieniu 1 kółko z przodu i 2 z tyłu. W ten sposób dziecko ma więcej wsparcia i łatwiej utrzyma równowagę. Z czasem, gdy maluch złapie równowagę w ustawieniu trójkątnym, można przełożyć jedno kółko z tyłu i umieścić w środku, tworząc linię z 3 kółek.

Rolki z regulowanym rozmiarem dla dzieci

Większość rolek dziecięcych na tej stronie ma regulowany rozmiar. Oznacza to, że możesz dopasować rozmiar wraz ze zmieniającym się wzrostem dziecka. Zazwyczaj można takie rolki powiększyć o 3-4 rozmiary. Znalezienie odpowiedniego rozmiaru jest łatwiejsze, a dziecko będzie cieszyło się rolkami przez kilka sezonów, zanim z nich nie wyrośnie.

Pamiętaj o tych zasadach, aby znaleźć prawidłowy rozmiar:

  • Pamiętaj, aby przeczytać poradnik rozmiarów na stronie produktu.
  • Zasadą ogólną jest wybór rozmiaru o jeden większy od rozmiaru codziennych butów, chyba że informacja na stronie mówi coś innego.

Ochrona na rolkach

Pamiętaj, że dzieci - bez względu na wiek - zawsze powinny nosić ochraniacze i kask podczas jazdy. Niektóre rolki dla dzieci dostępne są z zestawem ochraniaczy, w który wchodzą nakolanniki, nałokietniki i ochraniacze nadgarstków oraz kask. Jeśli brak ich w zestawie, to znajdziesz ochraniacze wszelkiego typu, w różnych kolorach i wariantach na naszej stronie internetowej. Zestaw ochraniaczy nie tylko zapewnia dziecku ochronę, lecz doda mu pewności siebie i przyspieszy proces nauki jazdy na rolkach.

Jeśli nadal masz pytania odnośnie rolek lub jaki rodzaj rolek dla dziecka wybrać, możesz poczytać o podobieństwach i różnicach między rolkami i wrotkami w naszym poradniku kupowania rolek dla dzieci.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki