×
Menu

Zębatki do BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Ilość ząbków
Montaż zębatki
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Jaka jest funkcja koła zębatego?

Zębatki BMX są wymagane do wytworzenia ruchu do przodu w rowerze BMX. Stanowią kluczową część układu napędowego Twojego roweru i wpływają na to, jakie będą Twoje wrażenia z jazdy. Zębatka jest jedną z najbardziej płaskich części zestawu BMX, szeroka dostępność jej kolorów i stylów umożliwi Ci personalizację posiadanego setup'u.

Zębatki do rowerów BMX są zwykle wykonane z różnych stopów aluminium lub stali. Aluminiowe zębatki charakteryzuje wysoki stosunek wytrzymałości do niskiej masy, podczas gdy stalowe zębatki są mocniejsze i tańsze, ale też i cięższe. Kompletując swój zestaw, możesz również rozważyć zakup osłony zębatki BMX. Taki dodatek jest szczególnie polecany dla miłośników agresywnej jazdy, którzy regularnie wykonują tricki na railach lub na przeszkodach ulicznych.

Jaki rozmiar zębatki jest najlepszy do BMX?

Potrzebny rozmiar zębatki zależy od Twojego stylu jazdy. Rozmiar koła zębatego BMX określa liczbę zębów elementu. Większość rowerów Freestyle BMX posiada od 25 do 28 zębów na przedniej zębatce. Liczba ta jednak może wynosić od 16 do 45. Większość nowoczesnych kompletnych rowerów BMX wykorzystuje przełożenie biegów typu 25/9.

Zwiększenie liczby zębów na przednim kole zębatym skutkuje wyższym przełożeniem. Oznacza to, że trudniej będzie Ci z nią wystartować, ale będziesz mógł osiągać większe prędkości. Zębatki Race BMX mają zwykle większe przełożenie, dzięki czemu riderzy mogą wykorzystywać więcej mocy.

Potrzebujesz więcej części do BMX, aby osiągnąć swój kolejny cel? Sprawdź nasze Koła BMX i Pedały BMX .

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki