×
Menu

Zębatki do BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Ilość ząbków
Montaż zębatki
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Zębatka BMX - dobierz zębatkę rowerową z odpowiednią liczbą zębów

Zębatki do rowerów BMX muszą wytwarzać ruch do przodu w rowerze BMX. To, jaką prędkość możesz rozwinąć, zależy od liczby zębów na przedniej zębatce. Duża przednia zębatka daje większą prędkość, ale wymaga włożenia większej siły w pedałowanie. W rowerach freestyle BMX najczęściej stosuje się przednie zębatki z 25-28 zębami.

W rowerze freestyle BMX zębatkę można zamocować używając śruby. Taka konstrukcja znana jest jako napęd śrubowy. Niektóre zębatki w rowerach BMX są montowane na korbie kompatybilnej z klinem. Zębatki montowane na mechanizmie korbowym umożliwiają stworzenie większego momentu obrotowego niż w przypadku napędu śrubowego. Dzieje się tak, ponieważ klin daje ok. 48 punktów styku między zębatką a korbą, zaś w napędzie śrubowym jest tylko jeden taki punkt.

Zębatka z 48 punktami styku może wydawać się oczywistym wyborem, ale wielu rowerzystów freestyle BMX preferuje zębatki montowane na napędach śrubowych, bo umożliwiają one dokręcenie zębatki.

Posiadamy szeroką ofertę różnych zębatek do rowerów BMX, które są kompatybilne zarówno z napędem śrubowym, jak i z korbatkami kompatybilnymi z klinem. Posiadają przeznaczony do tego specjalny adapter. Dowiesz się o nich więcej w opisie każdego z poszczególnych produktów.

Chronić zębatkę do BMX, a może nie trzeba?

Jeśli jesteś bardzo agresywnym rowerzystą, który regularnie szaleje na szynach, poręczach lub chodniku, możesz rozważyć zakup jednej z naszych zębatek z osłonką.

Mamy kilka zębatek z osłonkami, które są dodatkowo chronione: kawałek metalu chroni zęby, a tym samym w wielu przypadkach przedłuża żywotność zębatki. Oczywiście są trochę droższe, ale pamiętaj, że wystarczy jeden niefortunny wypadek, a i tak musiałbyś wydać pieniądze na nową zębatkę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki